Bing na zjeżdżalni był wczoraj, a dziś zabieram Was wraz z Bingiem na urodziny Suli. Lecz najpierw musimy iść do sklepu kupić dla niej preze...

Kiedy Bing nie chce oddać urodzinowego prezentu...

By | 22:59 Napisz komentarz
Bing na zjeżdżalni był wczoraj, a dziś zabieram Was wraz z Bingiem na urodziny Suli. Lecz najpierw musimy iść do sklepu kupić dla niej prezent!


Videorecenzja:


Bing: Prezent Urodzinowy z serii Ilustrowana Czytanka od wydawnictwa Egmont, technicznie identyczny jak poprzednia książka, również bajecznie kolorowe ilustracje które nawet dwulatki zachęcą do wspólnego czytania. No i królik - jeden z ulubionych bohaterów maluchów. Często pozwalający się z nim utożsamiać, bo przeżywa perypetie podobne do naszych dzieci, odczuwa lęk przed nowością, strach przed np wysokością... Za każdym razem z pomocą Flopa radzi sobie z emocjami i dlatego ta bajka jest tak świetna - bo pokazuje, że wszystkie emocje można oswoić.


Tym razem wybieramy się wraz z Bingiem na urodziny jego przyjaciółki, lecz najpierw musimy kupić dla niej prezent. Królik z Flopem szukają tego jedynego, idealnego prezentu w sklepie. Analizują różne opcje, aż w końcu wybierają różdżkę. Różdżkę, której Bing wcale dać Suli nie chciał... Bo jemu też się spodobała i chciałby ją zatrzymać dla siebie.


Historia opowiedziana w książce uczy dzielenia, pokazuje że fajnie jest dawać prezenty i patrzeć na radość obdarowanego. Na końcu mamy charakterystyczne dla bajki podsumowanie całości i Flopa mówiącego, że to jest wielka rzecz.


Cóż więcej o bingowych książkach można napisać, poza tym że są fantastyczne! A na dodatek nie drogie. Polecamy już dla dwulatków!


----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: