Ostatnie dzieciaki na Ziemi to seria książek wydawnictwa Jaguar skierowana do czytelników powyżej 9 roku życia, od której nie mogłam się od...

Ostatnie dzieciaki na Ziemi!

By | 10:00 Napisz komentarz
Ostatnie dzieciaki na Ziemi to seria książek wydawnictwa Jaguar skierowana do czytelników powyżej 9 roku życia, od której nie mogłam się oderwać! Martynka też je czytała, a właściwie to razem czytałyśmy. Ale jeśli mam być szczera - wieczorami gdy już spała, ja ukradkiem kartkowałam i sprawdzałam, co będzie dalej!


 Videorecenzja:


Mamy dwa tomy z tej czterotomowej na chwilę obecną serii. Musimy koniecznie się zaopatrzyć w dwa pierwsze, koniecznie! I przeczytać jeszcze raz, od początku. Ale po lekturze tych dwóch książek które mamy i tak mogę napisać, że to rewelacyjna seria.


Tom trzeci i czwarty, czyli Król Koszmarów i I coś kosmicznego opowiadają o przygodach dzieciaków, które są ostatnimi dzieciakami żyjącymi na Ziemi. Jak w tytule :) Stała się bowiem rzecz okropna, apokalipsa stworów i potworów zawładnęła miastem, Jack Sullivan wraz z przyjaciółmi musi stawić im czoła, walczyć ze złem. Nie jest łatwo kiedy trzeba się zaopatrywać w jedzenie w opuszczonych sklepach, a dookoła nie ma żywej duszy, ale dzieciaki dają radę!


Przetrwać w świecie opanowanym przez potwory, odnaleźć swoich bliskich. Dzieciaki nie tracą nadziei na to, że to im się uda. Zwłaszcza, że w pewnym momencie znajdują coś, co pozwoli im w pewien sposób nawiązać kontakt, czy też raczej poszukać znaków ze świata, że gdzieś tam ktoś jest. I przyjdzie zima. Spadnie śnieg, Święta będą się zbliżać wielkimi krokami...


To świetna seria dla młodych czytelników, od której również ja nie mogłam się oderwać! W książkach są ilustracje idealnie pasujące do klimatu. Jest genialnie. I nie mogę się doczekać dwóch pierwszych tomów, jestem ciekawa jak to się wszystko dokładnie zaczęło i co tam się działo!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: