Alternatywne losy bohaterów doskonale nam znanych. Co by było, gdyby Anna i Elsa nie wiedziały o swoim istnieniu? Gdyby Aladyn nie zdobył cz...

A gdyby Anna i Elsa się nie znały..? - Mroczna Baśń

By | 10:00 Napisz komentarz
Alternatywne losy bohaterów doskonale nam znanych. Co by było, gdyby Anna i Elsa nie wiedziały o swoim istnieniu? Gdyby Aladyn nie zdobył czarodziejskiej lampy? Co by było, gdyby Śpiąca Królewna się nie obudziła? Albo gdyby Urszula pokonała Ariel?


 Videorecenzja:


Cztery książki, które składają się na serię Mroczna Baśń wydawnictwa Egmont, warto znać. Są mega! Przeczytałam je z ogromną przyjemnością i nie mogę się doczekać, aż przeczyta je Martynka. Zna doskonale historie Elsy, Aladyna, Śpiącej Królewny czy Syrenki Ariel. Jestem pewna, że będzie zachwycona Mroczną Baśnią z której to serii pozna alternatywne losy bohaterów.


Z dala od siebie to opowieść o siostrach, które się nie znają. Nie mają pojęcia o swoim istnieniu. Elsa jest następczynią tronu, księżniczką która dorasta w murach zamkowych mając poczucie, że ktoś kiedyś wyrwał z niej jej cząstkę. Nie ma pojęcia, co się mogło stać. Po śmierci rodziców Elsa próbuje odszukać odpowiedzi na dręczące ją pytania i przebłyski ze wspomnień, które sobie przypomina. Widzi twarz pewnej dziewczynki. Co się z nią stało..?


Anna w tym samym czasie ciężko pracuje ze swoimi rodzicami w piekarni. Próbuje łączyć to z nauką. Nie jest jej łatwo...


Czy Anna i Elsa się odnajdą..?


Potęga magii to historia ubogiego chłopca, który nie odnalazł lampy z dżinem - ale jest zakochany na zabój w Dżasminie. Dżasmina wkrótce ma wyjść za mąż za Dżafara. A Dżafar, pod wpływem pewnej lampy przejmuje tron, zaślepiony rządzą władzy i nie liczy się dla niego nic! Czy Aladyn i Dżasmina stawią mu czoła..?


Mroczna Baśń to seria, w której główni bohaterowie nie mają magicznych mocy. Muszą sami stawić czoła niebezpieczeństwom, zmierzyć się z demonami przeszłości, stawić czoła wrogom. Muszą wykazać się odwagą, sprytem, mądrością... Bez pomocy magii też mogą zmieniać rzeczywistość! Zupełnie tak, jak każdy z nas.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: