Duuuszki w kąpieli to, jak głosi napis na opakowaniu, światowy bestseller! Gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia i jest grą, w k...

Duuuszki w kąpieli - kultowa gra zręcznościowa!

By | 20:00 Napisz komentarz
Duuuszki w kąpieli to, jak głosi napis na opakowaniu, światowy bestseller! Gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia i jest grą, w której liczą się spostrzegawczość i refleks. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów! A jak je zdobyć? Już opowiadam...


 Videorecenzja:


Ale zacznijmy od zawartości opakowania. W zestawie mamy karty i pięć figurek: białego duszka, zieloną żabę, szarą wannę, niebieską szczotkę i czerwony ręcznik. Wszystkie figurki, poza ręcznikiem są drewniane. Na kartach są przedstawione te właśnie figurki w różnych konfiguracjach.


Psst. Wiesz, że możesz kupić Duuuszki w kąpieli, jak i masę innych gier Egmont z 40% rabatem? Na końcu wpisu opowiadam co i jak!
-----

Karty dzielą się na dwa rodzaje - nazwijmy je prawidłowymi i nieprawidłowymi. Na kartach prawidłowych jedna z figurek leżących na środku stołu jest przedstawiona poprawnie, czyli w takim samym kolorze jaki ma w rzeczywistości. Karty nieprawidłowe natomiast to totalny misz-masz, nic na nich nie pasuje do naszych figurek. W przypadku kart prawidłowych - gracz musi złapać przedmiot, który na karcie jest w swoim kolorze. Gdy odkryjemy kartę nieprawidłową, trzeba złapać przedmiot którego na karcie nie ma, w kolorze który na danej karcie nie występuje.


Trzeba być bardzo spostrzegawczym! I oczywiście szybkim, aby złapać odpowiednią figurkę przed innymi graczami i zdobyć punkt - czyli kartę. Gdy stos kart się skończy, gra również się kończy a zwycięzcą pozostaje osoba posiadająca najwięcej punktów.


Jaka to jest świetna gra! I nie tylko dla dzieci, bo dorośli również świetnie się przy niej bawią. W trakcie gry zawsze jest głośno i wesoło. Figurki, jak już wspomniałam są drewniane i są świetnie wykonane. Duuuszki to taka gra, która łączy pokolenia. I duże rodziny - bo może w nią grać aż ośmiu graczy!

A na stronie wydawnictwa Egmont jest świetna promocja na planszówki! Po kliknięciu w poniższy baner przeniesiesz się na stronę do działu gier planszowych - wszystkie gry które tam są, kupisz 40% taniej. Aby to zrobić, będąc zalogowanym w koszyku musisz wpisać kod dzieciaki - i cieszyć się rabatem! To świetna okazja do nabycia kultowych tytułów w super cenie. Gry to zawsze idealny pomysł na prezent :) Kod jest aktywny 14.12.2019.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: