Kraina Lodu 2 nadchodzi do kin. To chyba najbardziej wyczekiwany film tego roku przez wszystkie dziewczynki! Do premiery zostało jeszcze tr...

Mamy już książki z Kraina Lodu 2

By | 10:00 Napisz komentarz
Kraina Lodu 2 nadchodzi do kin. To chyba najbardziej wyczekiwany film tego roku przez wszystkie dziewczynki! Do premiery zostało jeszcze trochę czasu, a dla tych co nie mogą się już doczekać - wydawnictwo Egmont przygotowało książki. I to jakie książki! Dziś zajrzymy do ich wnętrz, więc koniecznie czytaj dalej.


 Videorecenzja:


Zamek Anny i Elsy to nie jest typowa opowieść o drugiej części Frozen, ale zdecydowanie warto się nią zainteresować. Ta książka zabierze nas na wycieczkę po zamku w Arendelle! Zwiedzimy wszystkie komnaty, dowiemy się ciekawostek o nich - a najpiękniejsze są strony z przekrojem zamku. Za dnia i nocą. Coś fantastycznego! Na końcu są naklejki, którymi możemy uzupełnić scenę na jednej  z ostatnich stron.

Kraina Lodu 2: Kocham ten film - a ja kocham tę serię! Mamy wiele książek, które się w niej ukazały i każda jedna jest warta polecenia. Zapewne ciekawi jesteście, jak brzmi treść tej książki. W końcu zdradza nam ona, o czym będzie film! Elsa słyszy głos, który nie daje jej spokoju. W końcu wraz z Anną i przyjaciółmi udaje się w podróż. Zostaje wysłanniczką, ale jeszcze o tym nie wiem. Okazuje się, że legenda o której opowiadali księżniczkom rodzice, na prawdę istnieje. A ludzie za mgłą potrzebują pomocy.


Jaka to jest fantastyczna historia. Znamy ją już na pamięć! Nie zdradzę za dużo szczegółów, bo to tak wyczekiwana bajka, że szkoda by było zdradzić zakończenie czy ciekawe zwroty akcji. Koniecznie sięgnijcie po książkę i przeczytajcie. A my się nie możemy doczekać, aż porównamy sobie teraz ją do wersji kinowej.

Kraina Lodu 2: Opowieść Filmowa z serii Biblioteka Mądrego Dziecka nie różni się za bardzo od powyższej książki - ma identyczne ilustracje, ale została trochę skrócona. Na poszczególnych stronach ma więcej tekstu niż jej poprzedniczka, co pozwoliło na zmniejszenie jej objętości i co za tym idzie, również ceny. Lubimy serię Biblioteka Mądrego Dziecka i również niejedną książkę która się w niej ukazała mamy i po stokroć czytamy, ale w tym zestawieniu zdecydowanie wygrywa dla mnie wersja kocham ten film - przez masę fantastycznych, filmowych ilustracji które tutaj również są, no ale jednak jest ich mniej.

Kraina Lodu: Biblioteka Bajek to prawdziwa skarbnica bajek z bohaterami Frozen. Każda fanka Elsy powinna ją mieć! Zawiera historie, począwszy od pierwszej pełnometrażówki (czyli dzieciństwo księżniczek, trolle, ucieczka Elsy, Anna ugodzona lodową strzałą, wszystko to o czym jest Kraina Lodu), poprzez historie, które w wersji telewizyjnej się nie ukazały - ale znamy część z nich z serii Biblioteka Mądrego Dziecka! Jest ich tutaj całkiem sporo, urodzinowych, trollowych, jest historia o Svenie, o Oakenie, dużo bardzo ciekawych opowieści. A na samym końcu Kraina Lodu 2: Opowieść Filmowa. No bajka! Coś czuję, że ta książka znajdzie się pod choinką niejednej małej fanki Elsy, bo jest fantastyczna.
-------
[dopisek]
Po seansie kinowym niestety muszę stwierdzić, że książki lekko rozczarowują... Ich fabuła kończy się mniej więcej w połowie filmu, urywa się nagle. A jeszcze tyle się później dzieje!
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: