Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe od wydawnictwa Egmont to taka trochę encyklopedia. Skarbnica wiedzy o komputerach, internecie i...

Ale komputery! - czyli historia komputerów i internetu...

By | 10:00 Napisz komentarz
Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe od wydawnictwa Egmont to taka trochę encyklopedia. Skarbnica wiedzy o komputerach, internecie i wszystkim, co się z tym wiąże. Od samego początku. W dodatku fantastycznie zilustrowana!


 Videorecenzja:


Widzisz logo ART Egmont? Jeśli spotkasz je na książce, możesz brać bez zaglądania do środka. To prawdziwe dzieło sztuki zamknięte w twardej oprawie. Cudowne ilustracje!


Ale komputery! to trzecia książka po Ale samolotach i Ale autach, która jest niezwykłą opowieścią. Wędrówką w przeszłość, przeprowadzeniem nas przez historię, od samego początku, aż do czasów współczesnych.


Jak wyglądał pierwszy komputer? Co w ogóle oznacza słowo "komputer"? Co wspólnego z tym mają nasze dłonie? To książka również o początkach internetu, nośników danych... Aż do roku 2019 i najszybszego w tym momencie komputera na świecie. Jak wygląda Summit?


Oczywiście to tylko mały, malutki wycinek tego, o czym w książce przeczytamy. Ogromna ilość wiedzy i ciekawostek. Niby się wie, że technologia rozwija się w ekspresowym tempie. A jednak patrząc na daty w książce zawarte, czytając o tym co, jak i kiedy się wydarzyło, się zmieniło, to trochę się nie chce wierzyć że takie kroki milowe w tak krótkich okresach zostały poczynione. A jednak. To jest historia, która stworzyła się na naszych oczach. I która tworzy się nadal.


A ja nie mogę przestać się zachwycać tą książką. Jest fantastyczna!
Gdzie kupić - klik.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: