Pokonaj Bakwiry swoją Super Mocą - to kolejna nowość wydawnictwa Hipokampus, przy której spędzimy miło czas w gronie rodzinnym. Ta gra jest...

Bakwiry - pokonaj je swoją supermocą!

By | 20:00 Napisz komentarz
Pokonaj Bakwiry swoją Super Mocą - to kolejna nowość wydawnictwa Hipokampus, przy której spędzimy miło czas w gronie rodzinnym. Ta gra jest idealna na sezon chorobowy! Bakwiry, czyli bakterie i wirusy czekają, aż je pokonamy. Choć raczej bardziej by tu pasowało, czyhają na nas aby zaatakować! Musimy się przed nimi bronić odpowiadając na pytania i zbierając Super Moce.


Videorecenzja:


W pudełku znajdziemy planszę, pionki i kostkę, karty z pytaniami, z szansą i pechem, kolorowe żetony które zbieramy i wymieniamy na żetony super mocy, tabliczkę na której tworzymy eliksiry super mocy przeciwko bakwirom i żetony do głosowania w pytaniach zbiorowych.


Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie siedem eliksirów super mocy. Czyli uodporni się na siedem zarazków. Jednak trzeba pamiętać, że grypa nie daje nam odporności - nawet jeśli będziemy mieć na nią super moc, tracimy ją po zetknięciu się z wirusem grypy i musimy zbierać żetony od początku.


Bakwiry są super! Standardowo już, jak w każdej grze wydawnictwa Hipokampus jaką mamy, dużo tutaj wiedzy która sama wchodzi do głowy. I nawet, jeśli dziecko nie zna odpowiedzi na jakieś pytanie, można go delikatnie naprowadzić, opowiedzieć co nieco na dany temat i wtedy samo wyciągnie wnioski. To jest super, że mamy tu wiele możliwości wspólnej zabawy, zarówno z siedmiolatkami które niekoniecznie jeszcze wszystko wiedzą, jak i starszymi dziećmi które być może zagną nas wiedzą :)


Bardzo polecam obejrzeć videorecenzję, bo tam więcej informacji o grze, o planszy, o pytaniach, szansach i pechach. Wszystko to, co musisz wiedzieć aby grać.


Czy polecamy? Oczywiście! To najlepsza gra tego sezonu, idealna na chorobowy czas, do wspólnego spędzania czasu w te długie wieczory. Uwielbiamy!
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: