Komiks - kojarzy się raczej z zeszytowym wydaniem ale większym formatem i niezbyt dużą objętością. Dziś pokażę wam komiksy, które zamknięte ...

Świat ryjówek - komiksy i duża dawka wiedzy!

By | 10:02 Napisz komentarz
Komiks - kojarzy się raczej z zeszytowym wydaniem ale większym formatem i niezbyt dużą objętością. Dziś pokażę wam komiksy, które zamknięte zostały w książkach. I uzupełnione o dawkę wiedzy - zapraszam na recenzję serii o ryjówkach od Krótkie Gatki.


Videorecenzja:


W serii o ryjówkach ukazały się już cztery książki. Ja dziś pokażę wam dwie z nich. Ale już teraz zapowiem, że w przyszłości na pewno kolejne dwa tomy też u nas zobaczycie - świat ryjówek bardzo wciągnął Martynkę i musimy uzupełnić domową biblioteczkę o brakujące części :)


Poza pełnowymiarowymi książkami mamy krótką broszurkę pod tytułem Opowieść z doliny ryjówek, w której na chwilkę zajrzymy do świata Dobrzyka i jego przyjaciół. Historia rozpoczyna się od prób zapolowania na pożywienie, a kończy się zniknięciem świątyni Kaal-osz. Nazwa brzmi znajomo i jest dokładnie tym, czym wydaje się być. A jak zniknęła? O tym w tej krótkiej, bezpłatnej publikacji.

Zanim zdradzę wam, co się kryje w pełnowymiarowych historiach o świecie ryjówek i przyjaciół, muszę przyznać że zaskoczył mnie format tych komiksów. Wyglądają jak książki. Być może komiksy również się w ten sposób ukazują, ale dla mnie to pierwsze zetknięcie z książkową wersją i zachwyciły mnie one.


Ryjówka przeznaczenia to porywająca historia o poszukiwaniu tytułowej ryjówki przeznaczenia, która wedle przepowiedni ma uratować ich dolinę przed nieprzyjacielem. Dobrzyk nie spodziewa się, że ma coś wspólnego z tą ryjówką. Wraz z nim i jego przyjaciółmi będziemy przemierzać dolinę ryjówek, stawimy czoła człowiekowi który robi w lesie ogromne szkody i będziemy kibicować naszym małym przyjaciołom do ostatniej strony komiksu, aby wyszli z tego wszystkiego obronną ręką! W tym tomie mamy dwa zakończenia - romantyczne i z dreszczykiem. Oba warto przeczytać!


A kiedy już przeczytamy komiks, na kolejnych stronach czeka na nas dawka faktów o ryjówkach i innych zwierzątkach żyjących w dolinie. Fantastyczna sprawa! Połączenie przyjemnego i rozrywkowego czytania komiksu z informacjami, które przyswaja się w mgnieniu oka.


Zguba zębiełków to czwarty tom o przygodach w dolinie ryjówek - mrozi krew w żyłach! Stawimy tutaj czoło pożarowi lasu, nadchodzącej zimie w obliczu rozpadającej się grupy zwierzątek i prób przetrwania jej. Jest też człowiek, który znów coś niedobrego robi... A właściwie to jest ich dwóch - jeden postępuje źle, drugi stara się być jego przeciwieństwem. Ten tom komiksu porusza temat smogu! Bardzo ważna kwestia w dzisiejszych czasach.


I pod koniec znów mamy fakty - o naszych małych przyjaciołach, ale też o smogu, o porzucaniu psa... Warto, na prawdę warto z dzieckiem sięgnąć po te komiksy.


Pan Tomasz Samojlik stworzył coś wyjątkowego, bardzo ważnego i po prostu nie można przejść obojętnie obok jego sagi o ryjówkach. Czytajcie z przedszkolakami, podsuwajcie dzieciom w wieku szkolnym do samodzielnego czytania. Na prawdę warto!
----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: