Kosmiczne dziewczyny wydana przez wydawnictwo Kobiece to encyklopedia podbojów kosmosu w żeńskim wydaniu. Czyli o kobietach, bez których to...

Kosmiczne dziewczyny - bez kobiet nie byłoby kosmicznych misji

By | 22:40 Napisz komentarz
Kosmiczne dziewczyny wydana przez wydawnictwo Kobiece to encyklopedia podbojów kosmosu w żeńskim wydaniu. Czyli o kobietach, bez których to nie byłoby możliwe!


Videorecenzja:


No, może niekoniecznie nie byłoby możliwe, ale kobiety bardzo się do kosmicznych podbojów przyczyniły. Jeanne Lee Crews zapobiegała kolizjom statków z kosmicznym złomem, szwaczki z ILC szyły skafandry kosmiczne, Margaret Hamilton stworzyła oprogramowanie, które decyduje o powodzeniu misji kosmicznych,Walentina Tierieszkowa była pierwszą kobietą w kosmosie... A to tylko mały, maleńki wycinek z kobiet, które w książce zostały skrupulatnie opisane.


Kosmiczne dziewczyny podzielone zostały na rozdziały. Od przedpola podróży kosmicznych, poprzez stacje i promy kosmiczne, działalność w kosmosie, aż po przyszłość podbojów kosmosu. O każdej z pań jest masa informacji zarówno z ich życia, jak i tych dotyczących tematów wszechświata.


Książka ta to lektura dla wszystkich, nie tylko dla dziewczyn. Zawiera dużo ciekawych faktów, o których często nie mieliśmy pojęcia. Niebanalne ilustracje dodają jej dużo uroku. Przeczytałyśmy ją jednym tchem i będziemy wracać nieraz.


----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: