Złota Panna: Legenda o Złotej Kaczce wydawnictwa Egmont to kolejna fantastyczna książka z serii Czytam Sobie - tym razem poziom 2, a dzięki...

Legenda o złotej kaczce

By | 22:33 Napisz komentarz
Złota Panna: Legenda o Złotej Kaczce wydawnictwa Egmont to kolejna fantastyczna książka z serii Czytam Sobie - tym razem poziom 2, a dzięki tej lekturze poznamy pewną legendę.


 Videorecenzja:


Mama Ludki opowiadała setki bajek. Bajek i nie tylko. Kiedyś dzięki niej Ludka poznała historię o Złotej Kaczce, która miała ogromny skarb i oddać go mogła tylko jednej osobie na własność. Tak się stało, że pewnego deszczowego dnia Ludka trafiła prosto tam, gdzie Złota Kaczka była. Poznała Złotą Pannę, która podarowała jej skarb. Ludce początkowo dobrze szło wydawanie go na siebie, jednak do czasu...


Książka jest pięknie zilustrowana, a historia jest zakończona morałem, który każde dziecko powinno przeczytać i przemyśleć. Jako że książka należy do poziomu drugiego serii wspierającej naukę czytania, tekstu jest tutaj trochę więcej - aczkolwiek zaprawiony już w bojach młody czytelnik nawet tego nie zauważy. Przeczyta jednym tchem.


Na końcu są naklejki, jest dyplom - czyli to, co charakteryzuje tą serię. I są pytania dla dociekliwych. Wszystko, co znamy z poprzednich książek.

----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: