Zupa z trupa to kolejna już, ale całkiem inna gra z serii Gry do Plecaka - podróżnej kolekcji niewielkich gier, które zabrać można ze sobą ...

Zupa z Trupa - Karciana gra do plecaka

By | 11:00 Napisz komentarz
Zupa z trupa to kolejna już, ale całkiem inna gra z serii Gry do Plecaka - podróżnej kolekcji niewielkich gier, które zabrać można ze sobą wszędzie, nie tylko na wakacje.

Recenzja gry Zupa z trupa

Ugotujmy trupią zupę! A tak serio, to nie będziemy tu żadnych truposzczaków gotować, tylko zagrywać karty spełniające warunek, próbując przy tym zdobyć jak najmniejszą ilość punktów. Przed rozpoczęciem gry każdy dostaje po 12 kart, jedną odkrywamy na środku - to karta warunku i musimy wykładać karty na stos obok, w tym samym kolorze albo o tej samej wartości. Wbrew pozorom, Zupa z trupa to trochę gra strategiczna - musimy podejść do niej strategicznie, zrobić wszystko by nie zgarnąć za dużej ilości kart, a już na pewno nie tych liczonych podwójnie. Dlatego czasem lepszą decyzją będzie zabranie tej karty i wszystkich odkrytych i wyłożenie swojego warunku, który sprawi że będziemy mogli zagrywać więcej korzystnych dla siebie kart.

TU sprawdzisz gdzie grę kupić można najtaniej.


Gra przeznaczona jest dla 3-7 graczy w wieku 8+ i odrobinę przypomina zasadami Makao, z tą ważną różnicą że karta warunku, czyli ta określająca nam kolor i wartość zagrywanych kart, leży przez cały czas odkryta, nie zastępujemy jej wyłożoną z ręki kartą - dopóki ktoś nie zabierze jej wraz ze stosem zagranych kart. Zupa z trupa trwa tyle rund ilu jest graczy, a runda kończy się gdy którejś osobie skończą się karty w ręce - podliczamy wtedy punkty, które są punktami ujemnymi. Osoba z najmniejszą ich ilością wygrywa grę. Gra nie polega na zwykłym zagrywaniu odpowiednich kart, ale jak wcześniej wspomniałam, trzeba podejść do niej strategicznie, analizować sytuację i decydować, co będzie dla nas korzystniejsze. Bowiem zabrać kartę warunku i odkryty stos musimy również wówczas, gdy w ręce nie mamy już kart do zagrywania. Czasem więc lepiej jest zabrać te karty do siebie szybciej, zanim nazbiera się ich nie wiadomo jak dużo i wyłożenie takiej, która nam pasuje. Chyba że po nas ktoś inny postanowi zrobić to samo, sytuacja się wtedy komplikuje.. :)


Jak grać w grę Zupa z trupa? Zobacz mój film:---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: