Co zrobi Frania? Samodzielność to ósmy już tom wspaniałej serii książek dla przedszkolaków, poruszającej tematy z którymi na co dzień można...

Co zrobi Frania? Samodzielność

By | 17:00 Napisz komentarz
Co zrobi Frania? Samodzielność to ósmy już tom wspaniałej serii książek dla przedszkolaków, poruszającej tematy z którymi na co dzień można się spotkać, a z wieloma sprawami trapiącymi dziewczynkę kilkulatki bez problemu mogłyby się utożsamić.

Recenzja książki Co zrobi Frania? Samodzielność

Książka ta porusza bardzo ważny temat samodzielności dzieci. A zaczyna się od historii pewnego konkursu przedszkolnego, na który dzieci mają przygotować zwierzątka ze śmieci. Adelka przyniosła tak pięknego pawia, że wszystkim szczęki z wrażenia opadły. Frania koniecznie chciała zrobić coś wspanialszego. Szybko jednak okazało się, że Adelka nie byłaby w stanie zupełnie sama takiego pawia zrobić, że ktoś dorosły wykonał tę pracę za nią. Jak myślicie, czy Frania mimo małych szans na wygraną w starciu z tak okazałym pawiem, zrobi zwierzątko samodzielnie..?

TU sprawdzisz aktualne ceny książki.


Drugie opowiadanie dotyczy pobytu na festynie i samodzielnej decyzji na co wydać pieniądze. Trzecie jest o małych kotkach u sąsiadki i niecierpliwej Frani, która bardzo chciała je zobaczyć - ale nie mogła zdradzić że podsłuchiwała rozmowę rodziców, więc bez pytania opuściła podwórko i udała się zobaczyć koty. Była to dla niej bez wątpienia cenna lekcja, gdy spanikowany tata wszędzie jej szukał.


W każdej historii jest moment wyboru opcji, czyli jak my na miejscu Frani byśmy postąpili. A w dalszej części dowiemy się, co dziewczynka zrobiła i jak to się skończyło. Książka niesie ze sobą mądre przesłanie, jest bardzo wartościową lekturą i ma ładne, kolorowe ilustracje. Polecam waszej uwadze całą serię Co zrobi Frania? bo jest super!


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Świetlik.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: