Czarownica idzie do szkoły to pierwszy tom nowej serii Czarownica Zora, opowiadającej historię dwunastoletniej dziewczyny próbującej odnale...

Czarownica Zora tom 1

By | 12:00 Napisz komentarz
Czarownica idzie do szkoły to pierwszy tom nowej serii Czarownica Zora, opowiadającej historię dwunastoletniej dziewczyny próbującej odnaleźć się w świecie nieczarowników.

Recenzja komiksu Czarownica Zora: Czarownica idzie do szkoły

Zora wraz z babcią została wysłana do Paryża, by uniknąć odbywającego się w ich świecie polowania na czarownice. Niesforna nastolatka bardzo tęskni za rodzicami, którzy pozostali tam próbując stworzyć wraz z innymi ruch oporu i nie poddać się prześladowcom. Babcia jednak nie do końca radzi sobie z wychowaniem dorastającej wnuczki - postanawia wysłać ją do zwykłej szkoły. Zora zupełnie nie potrafi się tam odnaleźć. Jej niecodzienny styl bycia powoduje, że dziewczynka staje się obiektem żartów i docinek ze strony rówieśników i nie potrafi znaleźć tam bratniej duszy. Babcia pozbawiła ją magicznych mocy na pewien czas, ale Zora znajdzie sposób by je odzyskać. A pomoże jej w tym przypadkowo spotkana na szkolnym korytarzu dziewczyna, która też jest czarownicą..

TU sprawdzisz gdzie komiks kupić można najtaniej.


Komiks porusza problemy współczesnych nastolatków, bowiem wielu z nich nie odnajduje się w szkole i jest skazanych na osamotnienie.. Ale też wlewa w serca czytelników nadzieję na odnalezienie tej jednej, tak potrzebnej do przetrwania bratniej duszy - Zora poznaje tu kogoś, kto jak przypuszczam w dalszej części może zagrać ważną rolę w jej życiu. Zobaczymy co przyniesie tom drugi :)

Czarownica Zora to seria skierowana do nastoletnich czytelników, mniej więcej w wieku głównej bohaterki, więc około 10+ i jest bardzo ładny graficznie. Sięgnijcie po niego, jeśli lubicie magię.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: