Mrówki: Kolejno odlicz! to druga gra z serii z tymi maleńkimi owadami w roli głównej, która jest wspaniałą, kafelkową grą matematyczną.

Mrówki: kolejno odlicz! Gra matematyczna

By | 11:00 Napisz komentarz
Mrówki: Kolejno odlicz! to druga gra z serii z tymi maleńkimi owadami w roli głównej, która jest wspaniałą, kafelkową grą matematyczną.

Recenzja gry Mrówki: Kolejno odlicz!

Celem gry jest zdobycie odpowiedniej ilości kafelków - a te zdobywamy za układanie równań. Przed rozpoczęciem rozgrywki mieszamy zakryte płytki, w wersji podstawowej od 1 do 10 ale możemy też dołożyć z niebieskimi lub pomarańczowymi motylkami, wtedy zwiększamy trudność gry i wydłużamy czas jej trwania, bowiem oto przed nami znajdą się liczby do dwudziestu. Płytki układamy w kształt kwadratu, a w swojej turze gracze będą odkrywać trzy spośród nich - i będą starali się ułożyć dodawanie bądź odejmowanie.

TU sprawdzisz gdzie grę kupić można najtaniej.


W grze Mrówki: Kolejno odlicz! przyda się dobra pamięć, by zapamiętać gdzie jaka liczba wśród zakrytych płytek się znajduje i wykorzystać ją później do ułożenia równania. Jeżeli lubicie memory, to jest to idealna gra dla was - dodatkowo posiadająca ogromny walor edukacyjny. Mrówki rozwijają kompetencje matematyczne, wspierają naukę liczenia, bo jak wiadomo nauka przez zabawę jest najlepszą formą edukacji.


Po poprawnym ułożeniu działania, gracz zabiera jeden z trzech odkrytych kafelków, ten o największej wartości i kładzie przed sobą. Po uzbieraniu odpowiedniej ich ilości, uzależnionej od ilości osób oraz stopnia zaawansowania - wygrywa grę.

Wrażenia z rozgrywki? Wspaniałe! Prawdopodobnie nieraz już wspominałam, jak bardzo lubię gry edukacyjne, a gdy mają tak proste zasady i są tak piękne graficznie, to już w ogóle kocham miłością wielką. Mrówki: Kolejno odlicz! nie mają wad. Są idealne, a w dodatku kupić je można w fajnej cenie.

Zobacz moją recenzję gry na YouTube:---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: