Wszystko chce nas zabić i inne sekrety biologii  z serii Po co mi ta nauka? to książka, której życzyłabym sobie zamiast podręcznika :) Tak s...

Wszystko chce nas zabić i inne sekrety biologii

By | 16:00 Napisz komentarz
Wszystko chce nas zabić i inne sekrety biologii z serii Po co mi ta nauka? to książka, której życzyłabym sobie zamiast podręcznika :) Tak się fajnie ją czyta i tak wiele przy okazji zapamiętuje!

Recenzja książki Wszystko chce nas zabić

Czy wiesz, co to jest trucizna i jak odróżnić zatrutą żywność? Które bakterie niosą śmierć? Czy powietrze na prawdę może nas zabić? O co chodzi z alergiami, dlaczego nie należy całować ropuchy bo w księcia to ona się na pewno nie zmieni, co robić gdy coś nas ukąsi i czemu po zatruciu muchomorem rosną nam stopy? Książka ta to potężna dawka wiedzy z dziedziny biologii. Poznamy zagadnienie biotechnologii, przeczytamy historię dzieci które przeżyły na bezludnej wyspie, jest tu nawet instrukcja otwierania kokosa. Przyjrzymy się antybiotykom i szczepieniom i ich roli w świecie, poznamy rośliny z leczącymi właściwościami, jest też dział o zwierzętach. Bardzo warto przeczytać tę książkę.

TU sprawdzisz gdzie książkę kupić można najtaniej.


W jej wnętrzu znajdziemy sporo ilustracji utrzymanych w niebieskiej kolorystyce. Pięknie uzupełniają one treść i umilają lekturę. Ale nawet gdyby ich nie było, książka nie straciłaby nic na swej wartości. To jedna z tych publikacji, które zamiast nudzić - rozbudzają ciekawość świata.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Świetlik.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: