Kochasz rysować? Ja nie potrafię.. Czy to psa, konia czy krowę, wszystko rysuję na jedno kopyto! Takie książki pomagają mi jakoś te moje rys...

Kocham rysować zwierzęta i dinozaury

By | 10:00 Napisz komentarz
Kochasz rysować? Ja nie potrafię.. Czy to psa, konia czy krowę, wszystko rysuję na jedno kopyto! Takie książki pomagają mi jakoś te moje rysunki rozróżnić ;) A moje córki, które kochają rysować, mają z nimi niesamowicie dobrą zabawę.

Recenzja książki Kocham rysować dinozaury

Przygodę z rysowaniem dinozaurów zaczynamy od treningu - klika szlaczków dla rozgrzania ręki, by już za moment zacząć przygodę z najprawdziwszymi dinozaurami! Oczywiście pozostają one w klimacie bajkowym, rysunkowy, nie realistycznym - więc każdy bez problemu poradzi sobie z rysowaniem. No, może antytalencia totalne jak ja trochę gorzej ;) Ale dajemy radę! Najpierw spotkanie z tyranozaurem. Następnie archeopteryks, pterodaktyl, deinonych. Każda instrukcja jest opisana krok po kroczku, a przy wielu dinozaurach przeczytamy też krótką ciekawostkę. Jet ich tu aż 24 różnych prehistorycznych gadów, a pod koniec przygody z rysowaniem znajdziemy również instrukcję stworzenia szkieletu i gniazda z jajami. Są tu też trzy puste scenki do wypełnienia rysunkami oraz ozdobienia dołączonymi naklejkami i jeden gotowy dinozaur do pokolorowania. Ostatnia strona książki to naklejki, które trzeba pokolorować.

TUTAJ sprawdzisz aktualne ceny książki.Recenzja książki Kocham rysować zwierzęta

Tu również zaczynamy od treningu, czyli rysowania szlaczków, by gładko przejść do tworzenia fantastycznych stworzeń - narysujemy borsuka, chomika, goryla, jelenia, kameleona, kota, lwa, żółwia, rysia, kurę, kozę, lisa, niedźwiedzia, owcę, psa, pszczołę, krowę, wiewiórkę, konia, sowę, zająca, srokę, świnię i żubra. Ale to nie koniec! Bo poza samymi zwierzętami, nauczymy się rysować również ich tropy. I podobnie jak w dinozaurach, tu również na końcu znajdują się puste scenki do zapełnienia rysunkami i naklejkami, jest kolorowanka i dwie plansze naklejek (w tym jedna do pokolorowania). Dodatkowo znajdziemy tu ramki, w których możemy narysować nasze ulubione zwierzaki.

TUTAJ sprawdzisz aktualne ceny książki.


Seria Kocham rysować to wspaniały pomysł na kreatywny prezent dla dziecka 3+. Rysunki są dość łatwe, nie próbujemy tu tworzyć portretów a po prostu rysujemy co jest super, bo dzięki temu już przedszkolaki mogą próbować zabawy z książeczkami. Pusta przestrzeń na kartach zachęca do zabrania się za rysowanie od razu po otwarciu książek. Ogromny plus za naklejki do kolorowania - pierwszy raz spotykam się z taką opcją.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Świetlik.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: