Czy gra Alpino może kojarzyć się z domino? Trochę tak, bo płytki gry robią wrażenie kostek domina - i dlatego wspomniałam w filmie, że może...

Alpino - jak domino?

By | 08:30 Napisz komentarz
Czy gra Alpino może kojarzyć się z domino? Trochę tak, bo płytki gry robią wrażenie kostek domina - i dlatego wspomniałam w filmie, że może się ona super sprawdzić dla tych, którzy godzinami grają w domino. Jednak to oczywiście jest zupełnie inna gra. Już tłumaczę...

Alpino
W grze Aplino naszym celem jest zdobyć jak najwięcej punktów - a punkty te będziemy gromadzić poprzez tworzenie siedlisk zwierząt. Łączyć je ze sobą możemy tylko wtedy, gdy pokrywają się krajobrazy, ale jest też opcja dżokera w razie wylosowania kiepskich kafelków.

Jak grać w grę Alpino? Zobacz film:


Recenzja gry Alpino

Graficzna strona gry jest bardzo ładna, technicznie też jej niczego nie brakuje, wykonanie elementów na najwyższym poziomie - wszystkie części gry są kartonowe, ale bardzo grube, oj bardzo. Grupa wiekowa dla której przeznaczona jest planszówka to 8+ i jest to gra z wariantem jednoosobowym.

TUTAJ sprawdzisz aktualne ceny gry

Alpino

W swojej turze będziemy dobierać kafelek krajobrazu i dokładać go do swojego obszaru, budując jak najbardziej punktowane tereny. Dokładamy również zwierzęta do segmentów punktacji, zmieniając tym ostateczny wynik gry. Na końcu dokładamy tajemniczy kafelek, który każdy z graczy losuje na początku i utrzymuje w sekrecie przed innymi. Alpino to nieprzewidywalna gra. Wszystko może się w każdej chwili zmienić.

Alpino

Alpino

---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Piatnik.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: