Co zrobi Frania? Zaufanie to siódmy tom serii o perypetiach pięcioletniej dziewczynki, z którą myślę że każdy przedszkolak może się utożsam...

Co zrobi Frania? Zaufanie

By | 09:00 Napisz komentarz
Co zrobi Frania? Zaufanie to siódmy tom serii o perypetiach pięcioletniej dziewczynki, z którą myślę że każdy przedszkolak może się utożsamić. Frania w każdej historii ze swojego życia pyta czytelnika, co zrobiłby na jej miejscu - co jest doskonałym punktem wyjścia do rozmów z dzieckiem na temat tego, czego doświadcza bohaterka i co przełożyć by się mogło na nasze życie.

Recenzja książki Co zrobi Frania? Zaufanie

W pierwszej opowieści Frania zazdrości Adelce długopisu ze znikającym tuszem. Każdy przedszkolak ma w swej szufladce przybory, z których korzysta podczas zajęć - Adelka nie chce pożyczyć Frani długopisu, a mama Frani nie chce jej takiego kupić bo dziewczynka ma porządny długopis, więc Frania przekłada go z szuflady Adelki do swojej. Uważa, że tylko pożycza. Ale przed panią nauczycielką nic się nie ukryje.

TUTAJ sprawdzisz gdzie książkę kupić można najtaniej.


Akcja drugiej opowieści rozgrywa się w sali zabaw podczas urodzin kolegi Frani. Dziewczynka dała swojej malutkiej siostrze cukierki do popilnowania gdy bawiła się na konstrukcji, a gdy wróciła - słodyczy nie było. Anielka zjadła wszystkie. W ostatniej historii kuzynka Frani zrobiła coś niemiłego i koniecznie chciała by pozostało to sekretem. Frania biła się z myślami co powinna zrobić, zdradzić sekret tacie..? Dziewczynki dowiedzą się, dlaczego o niektórych sekretach lepiej powiedzieć rodzicom.


Na końcu książki znajdziemy krótkie Porady Frani, w których przeczytamy o zaufaniu. Książka niesie ze sobą piękne przesłanie, jest bardzo wartościową lekturą i myślę, że każdy kilkulatek powinien poznać Franię - na pewno wyniesie wiele mądrych rzeczy z przygody z tą bohaterką.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Świetlik.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: