Sojusz na już to kolejna gra karciana duetu Reiner Knizia i Piotr Sokołowski, która to seria charakteryzuje się w miarę niewielkimi opakowa...

Sojusz na Już - Recenzja gry

By | 09:00 Napisz komentarz
Sojusz na już to kolejna gra karciana duetu Reiner Knizia i Piotr Sokołowski, która to seria charakteryzuje się w miarę niewielkimi opakowaniami, szybkimi rozgrywkami i oryginalnymi, ciekawymi mechanikami.

Sojusz na już

Recenzja gry Sojusz na już na YouTube:
Sojusz na już

Seria liczy obecnie pięć tytułów. Poza grą Sojusz na Już są to Spór o Bór, Spór o Bór 2: Na tamę marsz, Ryki Afryki i W pył zwrot.

Sojusz na już

Jak grać w grę Sojusz na już?

Naszym celem jest pozbycie się wszystkich posiadanych żetonów skrzyń. Gracz który jako pierwszy dołoży do znajdujących się na środku stołu kart swoją ostatnią skrzynię, wygrywa. Żetony dokładamy do odpowiednich kart władców lub podarków, poprzez zbieranie kart podróży i grupowanie ich albo władcami, albo podarkami - po uzbieraniu wymaganej ilości kart odrzucamy je i dokładamy jedną skrzynię na odpowiedni przedmiot lub postać. A ile kart potrzeba by skrzynię dołożyć? Zawsze o jedną więcej niż obecnie leży skrzyń na karcie.

Sojusz na już

Sojusz na już jak wspomniałam jest kolejną genialną grą Duetu Knizia-Sokołowski i ja się niezmiennie przy każdej premierze zachwycam graficzną stroną zestawów. Coś pięknego! Ilustracje na kartach czarują, są magiczne i nie można oderwać od nich wzroku. Pan Sokołowski tworzy prawdziwe dzieła sztuki.

Sojusz na już

Gra ma całkiem proste do wytłumaczenia zasady, rozgrywka jest dość szybka i dynamiczna. Jestem pewna, że przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i starszym graczom.

Sojusz na już

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Muduko.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: