Drzewa to komiks z bohaterami serii Pan Borsuk i Pani Lisica, należący do rodziny Mój pierwszy komiks 5+  która to jest doskonała jako począ...

Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Drzewa

By | 11:00 Napisz komentarz
Drzewa to komiks z bohaterami serii Pan Borsuk i Pani Lisica, należący do rodziny Mój pierwszy komiks 5+ która to jest doskonała jako początek przygody z komiksami.

Drzewa
W Drzewach małe borsuki i mała lisiczka zbierając grzyby, zauważą że ścięte drzewo zaczęło odrastać. Zastanawiają się, dlaczego tak jest? Tata Borsuk opowie im o korzeniach, które łączą się ze sobą pod ziemią i inne drzewa swoimi zapasami mogą pomóc odrosnąć takiemu ściętemu. Drzewa w ten sposób mogą też się nawzajem zasilać składnikami odżywczymi w przypadku chorób, a korzenie to ich system komunikacyjny można by rzec - za ich sprawą wiedzą, jakie drzewa rosną dookoła i czy są zdrowe.


Drzewa

W kolejnej części borsucza rodzinka obserwuje jaskółki szykujące się do odlotu i rozprawia na temat jesiennych zmian w przyrodzie. Jak to się dzieje, że liście zmieniają kolor? Do czego one w ogóle służą? O tym także tutaj przeczytamy.

Drzewa

Komiks ten to nie tylko przemiła przygoda w towarzystwie borsuczo-lisiej rodzinki szykującej się powoli do zimy, ale też ogrom edukacyjnej treści dotyczącej drzew. Poza wspomnianymi już wyżej korzeniami i liśćmi, przeczytamy tu o korze, o pniach, czy też o tym że drzewa zanim osiądą w ziemi, wędrują w postaci nasionek. Poznamy kilka gatunków drzew i ich owoce. Czyta się go z przyjemnością i bardzo wam polecam już kolejny raz tę czytelniczą przygodę w towarzystwie Borsuków i Lisów - są tak wspaniałą serią, że na pewno też ich polubicie.

Drzewa

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: