Pędzące żółwie to kultowa gra , którą myślę że znają [prawie] wszyscy posiadający dzieci. Poza żółwiami w rodzinie Pędzących znajdziemy też ...

Pędzące Żółwie Extreme - Recenzja gry

By | 08:30 Napisz komentarz
Pędzące żółwie to kultowa gra, którą myślę że znają [prawie] wszyscy posiadający dzieci. Poza żółwiami w rodzinie Pędzących znajdziemy też jeże i ślimaki, a samych wersji z żółwiami obecnie jest już aż pięć! Dziś opowiem wam o ekstremalnej wersji gry - Pędzące Żółwie Extreme.

Pędzące żółwie extreme

Recenzja gry na YouTube:
Pędzące żółwie extreme

Gra zasadami jest podobna do standardowej wersji Pędzących Żółwi. Różni ją plansza, która kryje w sobie niespodzianki utrudniające rozgrywkę, kolejny żółw (może zagrać więcej graczy!) i dwa dodatki - czarny żółw i czarny kruk, które można użyć równocześnie, ale można też grać bez nich. Niemniej jednak już sama plansza do gry sprawia, że wrażenia po tej wersji Pędzących Żółwi będziecie mieć zdecydowanie inne :)

Pędzące żółwie extreme

Jak grać w grę Pędzące żółwie extreme?

Zupełnie tak, jak w zwykłe żółwie - niezależnie od ilości graczy, stawiamy na planszy wszystkie sześć kolorowych pionków i poruszamy każdym z nich. Przed grą losujemy kartonik z kolorem naszego żółwia, ale nie możemy dać odkryć innym graczom którym jesteśmy. Co nowego znalazło się na planszy? Kopce kreta, które po odkryciu z reguły utrudniają rozgrywkę cofając na przykład na start wszystkie zatrzymujące się na nich pionki. Jest też rwąca rzeka, która wymusza cofnięcie się na brzeg. A na polach z lisami żółwie się rozdzielają (przestają tworzyć wieżyczkę) i jest to pole z którego odpadają wszystkie stojące na nim pionki w przypadku ukończenia gry - osoby które nie zdążyły lisów opuścić, nie biorą udziału w klasyfikacji i jeśli okaże się, że żółwiem który dotarł do sałaty nikt nie był, a najbliższy mety pionek prowadzony przez gracza zatrzymał się przy lisach, niestety odpada i nie zostaje zwycięzcą.

Pędzące żółwie extreme

Możemy dołożyć do gry czarnego żółwia i czarnego kruka, które mają następujące funkcje:
- Czarny żółw porusza się po planszy tak jak każdy inny, zagrywamy jego karty i przesuwamy go, lecz w ostatecznej klasyfikacji wszystkie pionki które stoją na jednym polu z czarnym, odpadają.
- Czarny kruk sprawia, że wystraszone żółwie zastygają w bezruchu. Oznacza to, że pionki stojące na jednym polu z krukiem, nie mogą się ruszyć. Gracz który zagra kartę w kolorze pionka obok którego jest kruk, zamiast pionkiem - przesuwa kruka o odpowiednią ilość pól. I tak samo w ostatecznej klasyfikacji (gdy ktoś dotrze do mety) żółwiki, które zatrzymały się na polu z krukiem, odpadają.

Pędzące żółwie extreme

Gorąco zachęcam do obejrzenia filmu, który przygotowałam o grze Pędzące żółwie Extreme. Pokazuję tam ze szczegółami jak grać, o co chodzi w dodatkach i jakie są funkcje kopczyków kreta.

Podsumowując, jest to gra dla wszystkich tych, którzy kochają Pędzące żółwie - gwarantuje zupełnie nowe wrażenia z rozgrywki i zdecydowanie trudniejsze jest dotarcie do mety. Ale jest to też gra dla tych, którzy nigdy wcześniej w Żółwie nie grali - odkryjecie ich genialność od razu w hardkorowej wersji :)

Pędzące żółwie extreme

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: