Żółwik Plusk! to gra przeznaczona dla dzieci w wieku 5+ z uroczą szatą graficzną i bardzo ciekawą mechaniką gry. Zasady są dziecinnie prost...

Żółwik Plusk! - Urocza gra rodzinna

By | 18:00 Napisz komentarz
Żółwik Plusk! to gra przeznaczona dla dzieci w wieku 5+ z uroczą szatą graficzną i bardzo ciekawą mechaniką gry. Zasady są dziecinnie proste - jest to gra pamięciowa z elementem zręcznościowym.

Recenzja gry:
W pudełku znajdziemy jezioro i rzekę, drewniany pionek żółwia, znaczniki piłek i kół ratunkowych, cztery plansze do gry po jednej dla każdego gracza i kartoniki z wizerunkami zwierząt. W instrukcji są wszystkie dokładne nazwy zwierzątek, które znalazły się w tej grze i łączy je wszystkie jedna rzecz - każde z nich pochodzi z Azji.


Celem gry jest przesunięcie piłek na planszy z lewej strony na prawą. Każdy gracz ma swoją planszę i trzy żetony piłek, które kładzie na początku na pustych polach i w ramach odkrywania kolejnych kafelków zwierząt, przesuwa na odpowiednie miejsca aż ukończy rząd. A zwierzaczki odkrywamy pstrykając żółwiem.


Rzeka ma ograniczniki, które można wyciągnąć i wtedy poziom trudności wzrasta, trzeba bowiem uważać by żółwik nie spadł. Co prawda nie ma jednoznacznie opisane co w przypadku gdy żółw wypadnie z toru - my na początku powtarzałyśmy pstryknięcie, ale z czasem stwierdziłyśmy, że lepiej będzie wtedy tracić kolejkę. Wszystko zależy od tego, z kim gramy - młodszym dzieciom można pozwalać powtórzyć ruch żółwiem, szczególnie na początku, bowiem trzeba go "wyczuć" tak, by z odpowiednią siłą pstryknąć go do jeziora.


To, gdzie zatrzyma się żółw mówi nam ile odkryjemy kartoników zwierząt. Jeśli żółw zatrzyma się na rzece - odkryjemy jeden kartonik. Jeśli na jasnej części jeziora - dwa kartoniki. A gdy wpadnie w sam środek jeziora (to ciemne miejsce), wtedy odkrywamy trzy kartoniki.


Ruch piłką możemy wykonać tylko wtedy, gdy odkryliśmy zwierzątko znajdujące się tuż przy polu na którym obecnie leży nasza piłka. Polecam obejrzeć film, który nagrałam o grze, gdyż tam na bieżąco pokazuję wszystkie ruchy, które mogą nam się trafić z trakcie rozgrywki - również moment, w którym możemy wziąć koło ratunkowe i kiedy możemy je użyć.


Osoba, która jako pierwsza przesunie swoje piłki przez całą planszę, wygrywa. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że możemy poruszać piłkami jednocześnie, nie trzeba czekać aż ukończymy pierwszy rząd z rozpoczęciem kolejnych, przesuwamy dowolną piłkę w dowolnym czasie, w zależności od odkrytego zwierzaka.


Żółwik Plusk! to gra pamięciowa - musimy bowiem zapamiętywać gdzie które zwierzę się znajduje, by je odkryć gdy będziemy potrzebować przesunąć na dane stworzenie piłkę.


To jest ten typ gry, w który dzieci chcą grać na okrągło. Nie odłożycie jej tak prędko :) Pstrykanie żółwikiem pozwala ćwiczyć zręczność, a rozgrywka wymaga od nas uważności i skupienia się na tym, co odkrywają nasi współgracze. Żółwik Plusk! to gra doskonała.----
Recenzja przy współpracy z wydawnictwem Rebel.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: