Mimix to gra przeznaczona dla dzieci w wieku 4+ - gra o bardzo prostych zasadach, przy której nie sposób się nie uśmiać!

Mimix - Zabawna gra dla dzieci 4+

By | 12:00 Napisz komentarz
Mimix to gra przeznaczona dla dzieci w wieku 4+ - gra o bardzo prostych zasadach, przy której nie sposób się nie uśmiać!

Jak grać w grę? Obejrzyj recenzję:
Gra Mimix przeznaczona jest dla 2-6 graczy. W opakowaniu mamy sześć planszy z zarysami postaci, które będziemy uzupełniać odpowiednimi kartonikami. Za pomocą kości losujemy, który kartonik możemy odkryć - a może wykonać całkiem inną czynność?


Przed rozpoczęciem gry dzielimy kartoniki według wielkości (i liczby oczek na kostce na ich rewersach). Zakryte i pomieszane kładziemy w zasięgu rąk graczy. Najmłodszy rzuca kostką - jeżeli wypadną oczka, bierze jeden z kartoników wskazanych przez kostkę i kładzie na wolnym miejscu na swojej planszy, pamiętając by kartonik ten znalazł się w odpowiednim miejscu. Jeżeli wylosuje jedynkę, może mu się trafić nakrycie głowy albo nos - nie może położyć nosa na głowie :) Każdy element musi trafić zawsze na swoje miejsce.


Poza kropkami, na kostce znajdziemy symbole - czerwony symbol złodzieja oznacza, że możemy zabrać dowolny kartonik z planszy gracza po naszej prawej stronie. Żółta gwiazdka daje nam przywilej wzięcia ze środka dowolnego kartoniku, a niebieski symbol pozwala na zabranie kartonika przez każdego gracza. Co w przypadku, gdy odkryjemy usta a one już leżą na naszej postaci? Możemy je zamienić, wtedy te które mieliśmy odkładamy zakryte na środek, albo nie zamieniać i po prostu odłożyć z powrotem na środek.


Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza ułoży swoją postać. Ja na przykład tym razem ułożyłam księżniczkę w stroju rycerza, o męskich rysach twarzy :)


Nie mamy wpływu na to, jaki kartonik odkryjemy - dlatego nasze postacie będą bardzo różnorodne. Dziewczyny z wąsem pod nosem, piraci w sukienkach i ustach muśniętych pomadką, to się tutaj zdarza bardzo często. Dzięki temu właśnie tak zabawnie jest w trakcie gry, gdy nasz przeciwnik odkryje niekoniecznie pasujące do jego postaci elementy i musi je dołożyć. Współgracze z pewnością nie omieszkają skomentować tego śmieszkami :)


----
Recenzja przy współpracy z Piatnik.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: