Multicity: Gra o budowaniu miasta - to świetnie wydana planszówka, w której wcielamy się w role architektów przestrzeni miejskiej - będziem...

Multicity. Gra o budowaniu miasta - Recenzja

By | 10:30 Napisz komentarz
Multicity: Gra o budowaniu miasta - to świetnie wydana planszówka, w której wcielamy się w role architektów przestrzeni miejskiej - będziemy umieszczać obiekty na placu budowy, a osoba która rozmieści elementy w swoim kolorze jako pierwsza, wygrywa grę.

Recenzja gry:
Każdy gracz dostaje zestaw sześciu obiektów w jednym kolorze, płytki placu budowy tasujemy i tworzymy z nich zakryty stos na środku stołu. Odkrywamy pierwszą i zaczynamy grę.


W swoim ruchu gracz może wykonać jedną z dwóch akcji - dokłada płytkę placu budowy, lub umieszcza na płytkach jeden ze swoich obiektów. Zasada wykładania obiektów jest jedna - początek i koniec żetonu musi znajdować się na polu w jego kolorze. I nie może on stać nad dziurą (oznaczoną pachołkiem), chyba że gramy z młodszymi dziećmi, wtedy dopuszczone jest traktowanie pachołka jak każde inne pole.


Dokładane płytki placu budowy można oczywiście dowolnie obracać, a ich umiejscowienie na stole musi być przemyślane - musimy sobie przygotować teren pod układanie naszych żetonów budowli. Bo gracz, który jako pierwszy wszystkie sześć ustawi w mieście, wygra grę. A co w przypadku, gdy skończą nam się płytki a gracze ciągle mają przy sobie żetony? Wtedy sprawdzamy, która osoba ma ich łącznie "najkrócej" - liczymy pola każdego żetonu, sumujemy i tym sposobem wyłaniamy zwycięzcę.


Bardzo polecam obejrzeć film, który przygotowałam o grze - dokładnie w nim opowiadam o przebiegu gry i jej wariantach. Pokazuję też płytki budowy, które dostać można w prezencie kupując grę przez stronę wydawnictwa Muduko!


Gra Multicity skierowana jest do dzieci w wieku 5+ i jest wspaniałą, rodzinną grą o prostych zasadach, przysparzającą dużo radości ze wspólnej zabawy i w dodatku rozwijającą wyobraźnię przestrzenną.

Bonusowe płytki

Multicity to taka niepozorna gra, niby dla dzieci, z bardzo prostymi zasadami, a potrafi wciągnąć również dorosłych i nie pozwoli odłożyć się do pudełka :)----
Recenzja przy współpracy z wydawnictwem Muduko.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: