Wesoły Pociąg to gra dla dzieci od 4 roku życia, dla 2 do 6 graczy - gra z bardzo łatwymi zasadami i walorem edukacyjnym, a także dwoma war...

Wesoły Pociąg - zabawa i nauka alfabetu w jednym

By | 09:00 Napisz komentarz
Wesoły Pociąg to gra dla dzieci od 4 roku życia, dla 2 do 6 graczy - gra z bardzo łatwymi zasadami i walorem edukacyjnym, a także dwoma wariantami zabawy.

Recenzja gry:
Przed rozpoczęciem gry układamy kartoniki wagonów kolorystycznie i od największego do najmniejszego. Każdy z graczy wybiera po jednej lokomotywie, a osoba która będzie pierwsza, bierze również cztery kości. Celem gry jest ułożenie jak najdłuższego pociągu, a wagony do lokomotywy będziemy dokładać przy pomocy kości - w zależności od tego, co nam się wylosuje i w jakiej ilości.


Gracz ma trzy rzuty, po każdym decydując którą kość lub kości zostawia, na które wagony będzie zbierać. Jeżeli wypadnie czarny joker - można nim zastąpić każdy kolor wagonu. Natomiast jeśli wylosuje się symbol Stop, gracz natychmiast kończy rundę i nie zabiera żadnego wagonika.


Na wagonach siedzą litery alfabetu. W trudniejszym wariancie gry musimy układać je według kolejności, co będzie punktowane. Ale bez obaw, nawet dzieci które nie do końca znają alfabet, poradzą sobie z tym zadaniem doskonale - wagoniki maja oznaczenia, więc bez problemu dziecko odnajdzie potrzebny i będzie próbowało go zdobyć za pomocą rzutów kośćmi. W tej wersji wygrywa gracz, któremu uda się ułożyć jak najwięcej liter alfabetu w poprawnej kolejności.


Ale Wesoły Pociąg to nie tylko gra, to również puzzle, dzięki którym dzieci układając cały alfabet, wagon za wagonem, będą się uczyć jego poprawnej kolejności - i tu również dzięki oznaczeniom na wagonach, nie powinno być problemu z odnalezieniem kolejnych liter.

Gra ma bardzo dobrze wykonane elementy, grube, sztywne kartoniki gwarantują jej niezniszczalność, a opakowanie które jest walizką - świetnie się sprawdzi również podczas wycieczek czy wakacyjnych wyjazdów, gdyż można je zabrać ze sobą w każde miejsce. I macie jak w banku, że dzieci będą chciały grę zabierać, gdyż to kolorowe pudełko samo się o to prosi :)


---
Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu Jako.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: