Basia, Franek i humory . Oraz Basia, Franek i chorowanie - dwie nowości z serii kartonowych książek dla młodszego rodzeństwa miłośników Basi! 

Basia, Franek i chorowanie. I humory.

By | 12:00 Napisz komentarz
Basia, Franek i humory. Oraz Basia, Franek i chorowanie - dwie nowości z serii kartonowych książek dla młodszego rodzeństwa miłośników Basi! 

Recenzja książek:
Książeczki kartonowe są graficznie identyczne jak standardowe o Basi - tylko mniejsze i mają mniej treści, dzięki czemu są fantastyczne dla najmłodszych czytelników.
Basia, Franek i chorowanie to opowieść o młodszym bracie Basi, który przeziębił się. Basia zaopiekowała się nim, wczuła się w rolę pielęgniarki i zadbała o brata - przynosiła mu herbatę, namawiała do wzięcia lekarstwa na ból głowy. Franek otoczony troską szybko dochodzi do zdrowia.


Basia, Franek i humory rozpoczyna się od pobudki smutnego Franka, bo Basi nie ma w domu. Jego siostra odwiedza kuzynkę, z czego chłopiec nie jest zadowolony. Wścieka się, obraża, ale w końcu jego niania zaciekawi go grą i postanowi pobawić się. Na szczęście Basia wieczorem wraca i Franka przepełnia radość.


Na końcu książek jest pewne zadanie dla dzieci - szczególnie podoba mi się to w Humorach, w którym musimy dopasować emocję do ilustracji. Choć oczywiście obie książki są wspaniałe i warto znać tę serię.


-----
Recenzja przy współpracy z wydawnictwem Harper Kids.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: