Rainbow - dwuosobowa gra karciana dla dorosłych i dzieci powyżej 7 roku życia. To niepozorna gra, bo bardzo potrafi wciągnąć, a taka prosta...

Rainbow - Dwuosobowa gra karciana o tęczy.

By | 09:00 Napisz komentarz
Rainbow - dwuosobowa gra karciana dla dorosłych i dzieci powyżej 7 roku życia. To niepozorna gra, bo bardzo potrafi wciągnąć, a taka prosta jest. Celem graczy jest układanie różnokolorowych tęcz i zdobywanie kart, których to trzeba mieć jak najwięcej, by wygrać.

Recenzja gry:
W niewielkim pudełku znajdziemy kolorowe karty. Poza tęczowymi barwami, są tutaj również białe - jokery, mogą zastąpić każdy kolor i czarne, które jeśli przez przypadek odkryjemy, automatycznie kończy nam ona nasz ruch i sprawia, że karty dostaje przeciwnik.


Przed rozpoczęciem gry umieszczamy potasowane karty w pudełku. Każdy z graczy bierze po trzy, co ważne - ze swojej strony! Karty są dwustronne, a my możemy widzieć wyłącznie ich stronę która skierowana jest w naszą stronę. Więc ja dobieram karty od mojej strony, a mój przeciwnik od swojej.


Wykładam pierwszą kartę na stół. Aby stworzyć tęczę, musi być sześć różnokolorowych kart na stole (w tym mogą być białe jokery bez limitu). W moim ruchu mogę wyłożyć maksymalnie trzy karty, jednak przed wyłożeniem każdej kolejnej, muszę odwracać kartę która już leży na stole. Jest to o tyle ryzykowne, że jeśli trafi mi się kolor który już jest odkryty, automatycznie kończę ruch i karty zabiera przeciwnik. Również jeśli odkryję czarną kartę, przeciwnik zabiera wszystkie leżące na środku. Natomiast jeśli uda mi się wyłożyć sześć różnych, zabieram je na swój stos i na koniec gry będę podliczać punkty.


W grze Rainbow liczy się dobra strategia, spryt i spostrzegawczość. Ciekawa mechanika sprawia, że jest to zdecydowanie gra inna niż wszystkie. A niewielkie pudełko pozwala wszędzie ją ze sobą zabrać.----
Recenzja przy współpracy z Piatnik.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: