PixBox to kolejna z matematycznych gier logicznych od Piatnik dla dzieci od 8 roku życia, przy której fantastycznie się bawimy i rozwijamy ...

PixBox - Ułóż kształty w wyobraźni...

By | 19:00 Napisz komentarz
PixBox to kolejna z matematycznych gier logicznych od Piatnik dla dzieci od 8 roku życia, przy której fantastycznie się bawimy i rozwijamy zdolności matematyczne! Tym razem będziemy układać kształty. Ale nie będzie to takie proste, jakby się mogło wydawać - bo będziemy je układać w wyobraźni...


Recenzja filmowa:


W opakowaniu są same karty - z logo PixBox to karty zadań, a przezroczyste to PixKarty, za pomocą których będziemy tworzyć kształty. Przed rozpoczęciem gry tasujemy wszystkie karty i tworzymy z nich osobne stosy. Karty zadań muszą być zakryte. Układamy na środku sześć PixKart - tak, aby każdy z graczy miał do nich swobodny dostęp i dobrze je widział. Następnie odsłaniamy pierwszą z kart zadań i zaczyna się gra!


Kształty, które tutaj widzimy, bardzo przypominają kultową grę Tetris - zwłaszcza kształty na PixKartach, są jakby żywcem z Tetrisa wyjęte :) Naszym celem jest ułożenie z widocznych na sześciu PixKartach kształtów, to co jest na odkrytej karcie zadań. Ale bez dotykania kart! Układamy tylko i wyłącznie przy użyciu wyobraźni.


Osoba, która będzie wiedziała których kształtów użyć do odwzorowania układu z karty zadań, krzyczy PixBox! Po czym bierze z wyłożonych PixKart te, które są potrzebne do ułożenia kształtu i buduje go tak, aby każdy z pozostałych graczy widział. Jeżeli poprawnie odwzoruje, zabiera wykorzystane PixKarty - będą one punktami. Bo grę wygrywa osoba, która ma najwięcej PixKart.
Gdy runda się skończy, dokładamy ze stosu PixKarty tak, aby było ich sześć i odkrywamy kolejną kartę zadań. Może się zdarzyć, że nie jesteśmy w stanie z wyłożonych kart odwzorować układu, wtedy możemy odkryć jeszcze jedną PixKartę. I jeszcze jedną. Ale więcej niż osiem, na stole leżeć nie może.
Bardzo polecam obejrzeć videorecenzję - żadne słowa nie opiszą gry tak dobrze, jak jest w stanie pokazać ją film.


PixBox to doskonała logiczna gra, która w świetny sposób pobudza wyobraźnię. Rozwija kreatywność. To gra na refleks i spostrzegawczość. Jest świetną pomocą matematyczną, nie tylko bawi, ale też uczy. Bardzo polecam!
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: