Bubbles to kolejna rewelacyjna gra matematyczna od Piatnik, w którą zagramy już z sześciolatkami. Trenujemy tu refleks, koncentrację i spos...

Bąbelki - Ułóż bąbelki od największego do najmniejszego

By | 19:00 Napisz komentarz
Bubbles to kolejna rewelacyjna gra matematyczna od Piatnik, w którą zagramy już z sześciolatkami. Trenujemy tu refleks, koncentrację i spostrzegawczość. I porządkowanie liczb od największych do najmniejszych.


 Recenzja filmowa:


W opakowaniu mamy karty i kolorowe, duże kości. I w tym miejscu muszę zaznaczyć - bo zapewne doskonale wiecie, że nie lubię przechowywać powietrza w pudełkach - że Bąbelki mają zdecydowanie za duże opakowanie w stosunku do zawartości. Po wyjęciu wkładki zmniejszającej wygląda to trochę średnio ;) Ale od razu wspomnę, że to jedyny drobny minus tej gry. A jest rewelacyjna, więc niech was to nie odwiedzie od jej poznania!


Bąbelki to gra matematyczna. Dzieci muszą mieć pojęcie o liczbach, o tym czy są mniejsze czy większe, choć jak tak teraz o tym myślę - to z młodszymi niż sześć lat też zagracie, jeżeli po rzuceniu kośćmi poukładacie sobie w odpowiedniej kolejności kolory. Ale z dziećmi wiekowo odpowiednimi nie warto układać kości, niech są tak, jak wypadną - dziecko samo w myślach niech porządkuje liczby. To doskonały matematyczny trening!


Ale o co w grze chodzi, bo o najważniejszym nadal nie powiedziałam. Naszym celem jest zaklepanie odpowiedniej karty z bąbelkami. Muszą być one na niej w takiej kolejności, jaką wskażą nam kości. Bardzo zachęcam do obejrzenia videorecenzji, tam wszystko dokładnie pokazuję. Bo obawiam się, że ubrać to w słowa może być trochę trudno :)


Gdy pierwszy gracz rzuci kośćmi, wszyscy naraz starają się jak najszybciej znaleźć kartę spośród wszystkich rozłożonych na stole, której bąbelki odpowiadają wielkością. Jeżeli na czerwonej kości wypadnie 20, na zielonej 14, niebieskiej 5 a żółtej 2 - zaklepujemy kartę, na której bąbelki od największego są koloru: czerwonego, zielonego, niebieskiego żółtego. Osoba, która zrobi to jako pierwsza i się nie pomyli, zabiera daną kartę. Będzie ona jej punktem.


Karty z bąbelkami są dwustronne - pomarańczowa, łatwiejsza, ma uszeregowane bąble od największego do najmniejszego. Strona szara ma je pomieszane. Jest to strona trudniejsza, zdecydowanie dla starszych graczy. Możemy też mieszać sobie karty, dać na przykład 12 pomarańczowych i 12 szarych. Wtedy jest szansa, że dwie karty spełnią warunek wyrzuconych kości - warto mieć to na względzie.


Bąbelki to gra doskonała, wesoła i zabawna, pięknie wykonana, zmuszająca do logicznego myślenia, ćwicząca koncentrację, refleks i spostrzegawczość. Z Bąbelkami oswajamy pojęcie mniejsza i większa liczba. Szeregujemy je. Ta gra bawi i uczy - czegóż chcieć więcej..?


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: