Dobble: Kraina Lodu 2 od Rebel to nowa odsłona kultowej gry karcianej. Niech was nie zmyli frozenowe opakowanie i nie doprowadzi do stwierd...

Dobble Kraina Lodu 2 - Nowa odsłona kultowej gry!

By | 19:00 Napisz komentarz
Dobble: Kraina Lodu 2 od Rebel to nowa odsłona kultowej gry karcianej. Niech was nie zmyli frozenowe opakowanie i nie doprowadzi do stwierdzenia, że to gra dla dzieci. To gra dla każdego!


Recenzja filmowa:


Wersji Dobble jest na prawdę sporo, jestem pewna że każdy znajdzie taką odmianę, która najbardziej mu będzie odpowiadać. Choć to tylko symbole, tylko ilustracje, które nie mają żadnego wpływu na grę. Choć w sumie trochę mają - jeżeli masz w domu dziecko, które nie garnie się do rozgrywek, to ulubieni bohaterowie mogą go zachęcić do grania!


Dobble to okrągłe karty, które zawsze łączy tylko jeden symbol. I naszym celem jest odnaleźć ten symbol. Pozbyć się kart jak najszybciej, lub mieć ich jak najmniej. Choć tak na prawdę możemy grać jak chcemy - również dobierając karty aby wygrała osoba z jak największą ich ilością. Kwestia dogadania przed grą :)


Na pierwszy rzut oka nie zawsze widać, jaki symbol łączy dwie dane karty. Trzeba się uważnie przyjrzeć, aby go znaleźć. Ale zawsze, bez wyjątku ten jeden wspólny obrazek jest - nigdy nie więcej.


Dobble to genialna gra! Trzeba się wykazać spostrzegawczością i szybkością, aby wygrać. Wersja z Elsą i Anną przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia i tak polecamy. Nasza Oliwka kocha obie części Frozen, doskonale więc nazywa symbole na kartach, no i jest niesamowicie spostrzegawcza - wygrywa ze mną i Martynką w Dobble bez dawania jej forów, mimo że ma dopiero cztery latka! To świetna gra łącząca pokolenia, gdzie każdy ma równe szanse.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: