Mroczna Baśń to seria książek dla starszych czytelników od wydawnictwa Harper Collins, z której poznamy inne, alternatywne losy bohaterów z...

Mroczna Baśń: Mulan i Piękna i Bestia

By | 10:00 Napisz komentarz
Mroczna Baśń to seria książek dla starszych czytelników od wydawnictwa Harper Collins, z której poznamy inne, alternatywne losy bohaterów znanych nam z bajek Disney. A co by było, gdyby Anna i Elsa się nie znały..? O tej książce kiedyś już pisałam. A dziś dwie nowości - Mulan i Piękna i Bestia!


Recenzja filmowa:Mulan wstąpiła do armii zamiast swojego ojca - o tym każdy już wie. A co by było gdyby w pewnym momencie losy bohaterów potoczyły się zupełnie inaczej? Gdyby przywódca Mulan został ranny z jej winy, tak bardzo ranny, że musiałaby się ona udać w Zaświaty..?


Bo tak się właśnie w tej historii dzieje. Mulan, jeszcze nie ujawniona - jako chłopak, wpada na szalony plan. Chce spowodować lawinę, która zejdzie na Hunów. I odstraszy ich, inaczej nie mają szans... Ale nie wszystko idzie po jej myśli, Shang zostaje poważnie ranny gdy rusza za dziewczyną. Na dodatek stają się ofiarą lawiny, którą spowodowała... Mulan musi zrobić wszystko, by uratować przywódcę.Piękna i Bestia w tej wersji, to opowieść pełna zaskakujących zwrotów akcji. Poznajemy tu historię Maurycego i Rozalindy, rodziców Belli, odkąd tylko się poznali. Równolegle czytamy o Belli, która trafi do zamku Bestii. Ale jak, co i dlaczego? Tego nie zdradzę!


Mroczna Baśń to seria, którą bardzo lubię. To historie disneyowskich księżniczek przedstawione w zupełnie inny sposób. Spróbujcie ich lektury! Jeżeli znacie oryginały, przeczytacie jednym tchem.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: