Kiedy w naszym domu pojawiła się gra Żubr Pompik , z zaskoczeniem przyjęłyśmy wiadomość z pudełka, że jest taka bajka. Okazało się, że nie t...

Żubr Pompik - w poszukiwaniu zwierzątek... Recenzja gry planszowej

By | 10:22 Napisz komentarz
Kiedy w naszym domu pojawiła się gra Żubr Pompik, z zaskoczeniem przyjęłyśmy wiadomość z pudełka, że jest taka bajka. Okazało się, że nie tylko bajka - bo nawet kilka książek żuberkowych się ukazało. Rozpakowałyśmy pudełko i...


...naszym oczom ukazały się przesłodkie pompikowe naklejki. Czym prędzej nakleiłyśmy je na drewniany model żubra, Tin zabrała się za oglądanie elementów gry, a ja za czytanie instrukcji. "Umeblowałyśmy" planszę i rozpoczęła się gra.


Żubr Pompik wydawnictwa Egmont to gra która trochę czerpie z memory. Naszym celem jest zdobywanie punktów, a otrzymujemy je za odkrycie pary zwierzątek. W skrócie gra polega na tym, że rzucamy kostkami i przesuwamy pionek o wybraną ilość oczek. Zatrzymujemy się na polu z kafelkiem i musimy odkryć drugi, najlepiej znajdując tam to samo zwierzątko. Liczy się tutaj przede wszystkim dobra pamięć i spostrzegawczość.


W górnym rogu planszy znajduje się pewien tajemniczy okrąg. To wskaźnik dnia i nocy. Na żółtym kółko kładziemy drewniane słoneczko i za każdym razem, gdy Pompik przekroczy czerwone pole startowe, przesuwamy słoneczko zgodnie z ruchem wskazówek zegara o jedno pole. Gra kończy się w momencie, kiedy słońce dotrze do księżyca.


Kostki pompikowe trochę różnią się od standardowych. Znajduje się bowiem na nich wizerunek tego przesłodkiego żubra. I kiedy wypadnie nam on w trakcie rzucania, to bierzemy wynik z drugiej kostki. A jeżeli wypadną dwie pompikowe głowy, gracz który pierwszy złapie za pionek - zdobywa punkt. W przypadku wyrzucenia na dwóch kostkach kropeczek, wybieramy z której kostki chcemy skorzystać przesuwając żubra.Gra jest fantastyczna! Rewelacyjnie wykonana, jest w stanie przetrwać także w Oliwkowych rączkach - również te malutkie kwiatki, które są zdobywanymi przez nas punktami. Tin pokochała Pompika od pierwszej rozgrywki i bardzo często w niego gramy.Więcej o grze Żubr Pompik, a także przykładowa rozgrywka w videorecenzji:


----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: