iKNOW Junior od Tactic to gra, za sprawą której dziecko może się wykazać posiadaną przez siebie wiedzą. Gra, która pozwala wykorzystywać wi...

A ja to wszystko wiem! - recenzja gry iKNOW JUNIOR

By | 23:16 Napisz komentarz
iKNOW Junior od Tactic to gra, za sprawą której dziecko może się wykazać posiadaną przez siebie wiedzą. Gra, która pozwala wykorzystywać wiadomości zdobyte podczas codziennych, życiowych sytuacji. Gra, która pokazuje jak dużo dziecko wie. I z dumą wypisaną na buzi wygrywa kolejną rundę.


Jest to gra przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia, według opakowania do 9 lat. Ale coś mi się wydaje, że starsze dzieci też chętnie zagrają :) Rundy są strasznie szybkie i nie sposób odmówić kolejnych partii!

Z ciekawostek: iKNOW Junior ma coś, czego jeszcze nie widziałam w grze planszowej. Ogromne, gigantyczne wręcz pionki! Zdjęcia tego nie oddają. A po rozpakowaniu gry obie z Tin zrobiłyśmy mega WOW na ich widok.Pionki są plastikowe, a poza nimi w pudełku znajdziemy notesik z ołówkiem i całą masę kart. A także oczywiście planszę do gry.Stopień trudności pytań jest różny. W filmie powiedziałam, że są one raczej proste i Tin nie ma problemu z odpowiedziami. Jednak od czasu nagrania videorecenzji rozegrałyśmy kilka(naście) kolejnych rund w iKNOW Junior i muszę stwierdzić, że trudniejsze także się znajdują. Takie, z którymi Tin nie da rady i będzie musiała zasięgnąć pomocy animatora lub innego gracza. A same pytania dzielą się na tekstowe, oraz obrazkowe - tutaj należy wykonać zadanie związane z ilustracją.


Zapytasz: animatora? A któż to taki?
Otóż animator to osoba, która prowadzi grę, czuwa nad jej przebiegiem. Musi nim być osoba dorosła - i ona nie bierze już udziału w rozgrywce. Animator czyta pytania na kartach, udziela podpowiedzi gdy gracz tego potrzebuje, a także w razie potrzeby wyznacza do pomocy innego współgracza. Animator ocenia, czy odpowiedzi są prawidłowe i czuwa nad przesuwaniem pionków. Przesuwanie pionków bowiem, to wyższa szkoła jazdy...


Kiedy gracz udzieli odpowiedzi samodzielnie - przesuwa swój pionek i trzy pola. Jeżeli z pomocą innego gracza - obaj przesuwają swoje pionki o dwa pola. A jeżeli skorzystają oni z podpowiedzi animatora - wtedy przesuwają pionki o jedno pole. Animator musi czuwać, aby każda z osób przy planszy prawidłowo ustawiała swoje znaczniki.


iKNOW Junior to fantastyczna gra! Wydawało mi się początkowo, że nie porwie Tin za bardzo, ale się to kompletnie nie sprawdziło. Tin im bardziej gra, tym więcej chce. Zadania są tak różnorodne, że z pewnością każde dziecko na któreś będzie znało odpowiedź, a możliwość pomocy sobie nawzajem sprawia, że dziecko uczy się dzielenia posiadaną wiedzą z innymi. Używania jej w praktyce. Współpraca jest przecież ważna!

 

Więcej o grze (+ Tinkowy bonus) w videorecenzji:


----------


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: