Kiedy zabrałam się za otwieranie gry Szybkie Słówka od Tactic , myślałam że będzie to gra na długie, jesienne późne wieczory. Bez dziewczyn....

Straszna rzecz na O? Bohater kreskówki na R?? - recenzja gry Szybkie słówka

By | 14:02 Napisz komentarz
Kiedy zabrałam się za otwieranie gry Szybkie Słówka od Tactic, myślałam że będzie to gra na długie, jesienne późne wieczory. Bez dziewczyn. Sugerując się oznaczeniem 8+ z góry założyłam, że Tin nie da rady jeszcze w nią grać. Szybko okazało się jednak, jak bardzo błędne to było założenie.


Tin ma sześć lat i niejeden raz mnie już ograła! Są takie kategorie, w które jeszcze nie gramy (jak na przykład Państwa Afryki, Programy Telewizyjne, Zespoły i Piosenkarze...), ale zdecydowanie więcej jest takich, z którymi doskonale sobie daje radę. Rzeczy, na które można się wspiąć. Albo związane z przyjęciami urodzinowymi. Bohaterowie kreskówek, imiona, kolory, śniadania. Rzeczy miękkie, na kółkach, albo takie które można znaleźć w lodówce. To tylko maleńki zarys tego, w czym Tin okazała się niejednokrotnie lepsza ode mnie.


W grze Szybkie Słówka musimy zgadywać rzeczy z danej kategorii na litery, które znalazły się na planszy. Wszystko oczywiście drogą losowania - przed rozgrywką tasujemy wszystkie karty. Czas, jaki mamy na wymyślanie odmierza klepsydra. W momencie gdy przesypie się piasek, kończy się runda i osoba która aktualnie wymyślała, przesuwa swój pionek na planszy w kształcie klepsydry. Gracz, którego pionek przejdzie przez całą klepsydrową planszę - przegrywa.


Gra może mieć dwa zakończenia. Może się skończyć w momencie, gdy jeden z zawodników dotrze do czarnego pola - wtedy wygrywa osoba, której pionek jest najbliżej startu. A może trwać dalej i skończyć się dopiero wtedy, gdy na planszy zostanie ostatni zawodnik.


Szybkie Słówka są świetne i na prawdę szybkie! Czasem mam tzw czarną dziurę i mimo łatwej z pozoru kategorii, nic nie mogę wymyślić - kiedy Tin w tym czasie już kolejne słówka ma do powiedzenia. Widać zresztą w videorecenzji, że próbuje mi podpowiedzieć :)


Zdecydowanie będziemy spędzać długie, jesienno-zimowe wieczory przy Szybkich Słówkach, jednak nie tak jak początkowo było w założeniu gdy dzieci śpią, a razem z Tin.

Więcej o grze w videorecenzji:


----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: