Kto usiądzie za kierownicą wyścigówki? Kto traktorem pomknie w pole? Kto prowadzi dżipa na pustynię? A kto pilotować będzie samolot?

Kto prowadzi?

By | 14:36 Napisz komentarz
Kto usiądzie za kierownicą wyścigówki? Kto traktorem pomknie w pole? Kto prowadzi dżipa na pustynię? A kto pilotować będzie samolot?


Hipopotam? Bocian? Pani żyrafa czy pani kotka? A może kret, osioł albo ślimak?


"Kto Prowadzi?" to genialnie skonstruowana książka, którą możemy nie tylko czytać - ale też pobawić się w zgadywanie. A dodatkowo przy jej lekturze, poznamy nowe angielskie słówka. Ta pełna kolorowych ilustracji i rewelacyjnie przedstawionych odgłosów pojazdów książka, zachwyci każdego przedszkolaka. Młodsze dzieci też! Myślę, że można ją czytać z maluszkiem gdy tylko zrozumie, że kartek się nie wyrywa. Jeszcze kilka miesięcy.. I dziewczyny będą czytały ją same - Martynka zna już na pamięć treść, więc będzie Oliwce czytać. A ja będę je obserwować i jak zwykle rozczulać się, jak duże córki już mam. Jak samodzielne. Jak szybko dorastają..


A tymczasem czytamy my - ja i Martynka. Mój przedszkolak kochający książki bez granic. Zachwyca się każdą z osobna, kontempluje ilustracje. Wącha przed pierwszym czytaniem. A później bawi się z malutką siostrą, opowiada jej o czymś by za chwilę przerwać - a wiesz Oli ja robi wóz strażacki? ijoijoijoijo! A wyścigówka? Wruuuuummmm!
Jeszcze trochę i Oli będzie powtarzać. A ja będę z nich jeszcze bardziej dumna, choć nie wiem czy to w ogóle możliwe.
Więcej o "Kto prowadzi?" w videorecenzji:


_____


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: