Dobble to świetna gra, jeżeli jeszcze jej nie znacie koniecznie musicie to zmienić bo na prawdę dużo tracicie! To gra na spostrzegawczość, n...

Gdzie jest Dory? W grze Dobble!

By | 21:24 Napisz komentarz
Dobble to świetna gra, jeżeli jeszcze jej nie znacie koniecznie musicie to zmienić bo na prawdę dużo tracicie! To gra na spostrzegawczość, na refleks, nieźle się trzeba przy niej nagłówkować, a wygrać w nią nie jest wcale tak łatwo.

Pokazywałyśmy Wam już jedną z jej odmian, a mianowicie Dobble Kids (klik). Ta, którą teraz zobaczycie ma identyczne zasady, tylko inne obrazki -z bajki "Gdzie jest Dory". I to sprawia, że jest bardzo atrakcyjna dla dzieci.


Jeśli nigdy jeszcze w Dobble nie graliście, polecam zajrzeć na początek w instrukcję - lub też obejrzeć naszą videorecenzję która jest na końcu, tam też wszystko wyjaśniłam po kolei :) W skrócie gra polega na tym, aby znaleźć wspólny symbol na karcie, która leży na środku i swojej odkrytej. Ogółem jest kilka wersji gry, ale ich elementem wspólnym jest właśnie szukanie symbolu.


A to wcale nie jest takie proste, jak się wydaje. Bo obrazki są różnych wielkości, a dodatkowo trzeba się spieszyć żeby być pierwszym.


Rozgrywka jest dynamiczna i bardzo szybka, zajmuje zaledwie kilka minut, ale od razu zaznaczam - na jednym razie ciężko skończyć, chce się dalej grać, a po kilku rundach można wybrać inną mini grę dla urozmaicenia.


Karty wykonane są rewelacyjnie, nie są miękkie ale też nie za bardzo sztywne, takie idealne do tego, aby szybko je ze swojej kupki zdejmować i kłaść na środek.


Martynka pokaże Wam jak się w to gra, w videorecenzji:Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: