Jak zwierzęta jedzą i jak śpią? Poniekąd jest to rzecz oczywista, jednak po lekturze tych książek dostąpicie czegoś w rodzaju oświecenia - b...

Jak jedzą zwierzęta i Jak śpią zwierzęta

By | 12:00 Napisz komentarz
Jak zwierzęta jedzą i jak śpią? Poniekąd jest to rzecz oczywista, jednak po lekturze tych książek dostąpicie czegoś w rodzaju oświecenia - bo okaże się, że bardzo niewiele na temat snu i jedzenia zwierząt wiedzieliście!

Jak zwierzęta...

Recenzja książki Jak jedzą zwierzęta

Czy wiesz, że pirania, która istnieje na świecie od ponad 100 milionów lat, wymienia zużyte zęby? Chciałoby się posiadać tę umiejętność, co nie? :) A wiesz, że komar posiada czułki którymi wykrywa zapachy, a jego ulubioną potrawą jest nektar kwiatów i sok owocowy? Tylko samice komara piją krew - co ciekawe, są w stanie pomieścić jej trzykrotnie więcej niż ważą! Krew potrzebna jest im, by powstały jaja. Z książki tej dowiemy się też nie tylko jak jedzą zwierzęta, ale poznamy też ciekawostki z ich życia. Przeczytamy o puchaczu, ślimaku, koali, wielbłądzie, delfinie, wężu, tygrysie, pingwinie, pająku. Jest tu także meduza, koliber, panda, papugoryba, pelikan, jeleń, mrówkojad, struś i hiena. Na końcu znajdziemy podział na mięsożerców, roślinożerców i wszystkożerców jednym zdaniem poznając odżywianie jeszcze innych gatunków zwierząt.

TUTAJ sprawdzisz gdzie książkę można kupić najtaniej.

Jak zwierzęta...

Wnętrze książki wypełniają piękne, kolorowe ilustracje i jak już wspomniałam - nie tylko o jedzeniu tu przeczytamy, bo o każdym zwierzęciu jest sporo ciekawostek.

Jak zwierzęta...

Recenzja książki Jak śpią zwierzęta

To lektura bliźniaczo podobna do Jak jedzą zwierzęta, ma takie same ilustracje i również ciekawe informacje dotyczące wybranych gatunków zwierząt, nie tylko związanych z ich spaniem, ale na tym się oczywiście głównie w książce skupiono. Poznamy zwyczaje senne ośmiornicy, dowiemy się że niewyspana pszczoła może zakłócić harmonię życia w ulu, mrówka ma 250 drzemek minutowych na dobę. Jest tu też rekin, konik morski, rzekotka, motyl, flaming, krokodyl, nietoperz, tukan, jerzyk (ten ptak co śpi w locie), leniwiec, goryl, żyrafa, kaszalot, niedźwiedź, słoń, lew, kangur. Na ostatniej stronie dodatkowo jest wymienionych kilka innych gatunków wraz z długością ich snu.

TUTAJ sprawdzisz aktualne ceny książki.

Jak zwierzęta...

Jak widzicie, zwierzęta opisane w książkach nie powtarzają się. W obu lekturach przeczytamy m.in o rozmnażaniu danych gatunków, więc bardzo dobrze że nie pojawiają się te same stworzenia w obu publikacjach.

To ciekawe, wartościowe książki dla dzieci w każdym wieku.

Jak zwierzęta...

---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem ToTamto.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: