Seria Czytam Sobie wydawnictwa Harper Kids (dawniej Egmont, ale do kupienia wciąż na stronie Egmont :)) to seria kultowa, która - teraz już ...

Sierpniowe nowości z serii Czytam Sobie

By | 10:00 Napisz komentarz
Seria Czytam Sobie wydawnictwa Harper Kids (dawniej Egmont, ale do kupienia wciąż na stronie Egmont :)) to seria kultowa, która - teraz już to wiem, towarzyszy ogromnej ilości dzieciom w ich pierwszych czytelniczych krokach! Piszecie do mnie wiadomości, że u was też się sprawdziła, że jest super dla początkujących czytelników, co mnie ogromnie cieszy! Bo ona na prawdę jest świetna. Każdy poziom warto mieć w domowej biblioteczce.


 Recenzja filmowa:


Nie pokażę wam dzisiaj wszystkich poziomów, bo do naszego księgozbioru dołączyły dwie trójki i jedna jedynka. Ale wielokrotnie porównywałam te książki, a i na blogu jest mnóstwo ich recenzji, tych z drugiego też, można łatwo znaleźć klikając tu - w czytam sobie. Dziś trzy nowości. I już na wstępie zaznaczę, że każdą warto znać.


Smog w centrum miasta to książka z poziomu pierwszego co oznacza, że ma niewiele tekstu, a bardzo duże ilustracje. Jest idealna na początek! Martyna z tym poziomem zaczęła swą czytelniczą przygodę, przeczytała dziesiątki książek jedynek od deski do deski - to jest w nich świetne, że dziecko jest w stanie przeczytać je na jeden raz, nie musi odpoczywać, robić przerw, przeczyta całą książkę od razu! A jaka satysfakcja pozostaje... Martynka uwielbiała chwalić się dziadkom, ile to już książek samodzielnie przeczytała, a wszystkie z poziomu pierwszego rzecz jasna :)
Ale wracając do książki - porusza ona ważny temat, z którym za chwilę znów będziemy się zmagać. Smog. Był, jest i wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo z nami będzie i co roku będzie nas truć. Nelka jeszcze nie wie, co to jest smog. Słyszy, jak pani w radiu mówi i nie chce iść z mamą do miasta, ale w końcu idzie. Wyobraża sobie smoka strasznego, który zieje ogniem w centrum miasta. Ludzi w maseczkach. Ostatecznie mama tłumaczy jej, co to jest smog i skąd się bierze. A książka ta to fantastyczny wstęp do rozmowy na ten temat!Opowieść starego drzewa to niezwykła opowieść o życiu, o świecie, z perspektywy pięknego, starego dębu. Rosnące w Warszawie ponad dwustuletnie drzewo, opowie nam czego doświadczyło, co przeżyło, jakim świat widziało i widzi teraz. To książka niesamowita! A poziom trzeci oznacza, że tekstu jest tutaj już całkiem sporo, niech więc sięgną po nią dzieci, które płynnie czytają. A sięgnąć warto, bo historia jest bardzo ciekawa i skłania do przemyśleń.
Dawrin: Opowieść o naszej wielkiej rodzinie to również lektura z poziomu trzeciego. To historia Karola Darwina, to opowieść o jego niezwykłych odkryciach, które zmieniły świat. Książka zupełnie przy okazji przekazuje wiedzę, w ciekawy i interesujący sposób uczy czytelnika - taka właśnie jest podseria Fakty.Każda książka kończy się dyplomem i naklejkami. Są też pytania do przeczytanej treści, a książki z wyższych poziomów mają słowniczki trudniejszych pojęć. Jeżeli jakimś cudem jeszcze tej serii nie znacie - koniecznie to nadróbcie! :)
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: