30 Znikających Trampolin wydawnictwa Albus to książka niezwykła. Jestem pewna, że takiej lektury w rękach nie mieliście!

30 znikających trampolin - Jedna historia, 30 różnych wersji

By | 10:00 Napisz komentarz
30 Znikających Trampolin wydawnictwa Albus to książka niezwykła. Jestem pewna, że takiej lektury w rękach nie mieliście!


 Recenzja filmowa:


To było mniej więcej tak...
Zosia i Łukasz wracali z mamą do domu, pewnego wakacyjnego popołudnia. Po szaleństwach tego dnia byli głodni okropnie! Na szczęście w domu czekał na nich tata z pizzą, ale Łukasz przed zjedzeniem chciał jeszcze poskakać na nowej trampolinie, którą dostali na urodziny. Wybiegł więc pierwszy z autobusu i puścił się biegiem do domu, a tam... po trampolinie nie ma śladu. Co się z nią stało..?


Łukasz zaczął szukać złodzieja. Bo przecież ktoś ją na pewno ukradł! Sama nie wyszła z ogrodu... Zaczął obwiniać kolejnych sąsiadów, aż w końcu - zobaczyli trampolinę.


Nie dokończę tej historii. Nie zdradzę, co się stało i gdzie się odnalazła zguba. Sięgnijcie koniecznie po książkę, aby dowiedzieć się dokładnie, co się wydarzyło. I jakie było kolejne wersje zdarzeń..?


A tych wersji jest jeszcze 29. I są niesamowite! Opowiedziane w chyba każdy możliwy sposób. Straszliwie, zdrobniale, esemesowo, długaśnie i w wielkim skrócie. Z punktu widzenia mamy, taty, Zosi i Łukasza. 30 opisów tego samego zdarzenia. Zaskoczy was, jak bardzo potrafią się one różnić!


30 Znikających Trampolin to książka wyjątkowa. Pokazuje, jak wiele różnych spojrzeń na sytuację można mieć i na jak wiele sposobów ją opowiedzieć. Każda wersja jest inna, przy niektórych się uśmiejecie, a przy niektórych zamyślicie. Ilustracje są idealnie dopasowane do poszczególnych wersji - i tak, są wesołe i kolorowe, kosmiczne, a są też straszne, jak z horroru. Ta książka zachwyca. Jest niesamowicie wartościową lekturą, która odkrywa przed dzieckiem tajemniczy świat języka i literackich gatunków, ale też różnych sposobów spoglądania na świat i odbierania rzeczywistości. Warto ją znać.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: