Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids (dawniej Egmont) to niezwykle rozbudowana seria książkowa! Znajdziemy w niej książeczki kar...

Pomóż mi przetrwać - nowa seria Akademii Mądrego Dziecka

By | 10:00 Napisz komentarz
Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids (dawniej Egmont) to niezwykle rozbudowana seria książkowa! Znajdziemy w niej książeczki kartonowe, ogromną ilość najróżniejszych, ale także inne lektury czy też zeszyty z zadaniami i kolorowankami. A teraz pod szyldem AMD powstała nowa podseria - Pomóż Mi Przetrwać.


 Recenzja filmowa:


To książki dla dzieci, które chcą mądrze wspierać przyrodę. Które chcą wiedzieć, co się powinno robić, a czego absolutnie nie. W pierwszej z książek - Elwirka na Śnieżnej Pustyni, poznamy pingwinią rodzinkę. Zobaczymy, jak się wykluwa malutka Elwirka, którą opiekują się na zmianę raz mama, a raz tata - bo jeden rodzic musi szukać pożywienia... Zobaczymy, jakie niebezpieczeństwa czyhają na pingwiny, nawet na takie maleńkie. Jeżeli coś się stanie pingwiniej mamie i nie wróci na czas, gdy wykluje się maluszek, nie ma on szans na przeżycie... Czasami groźne są dla niego również inne pingwiny.


Książka ma piękne ilustracje, napisana jest prostym językiem, żaden maluch nie będzie miał trudności ze zrozumieniem, o co chodzi. Na końcu jest edukacyjna plansza z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi pingwinów.Porwanie Jeża Eliasza to książka z opisaną historią, która może przytrafić się każdemu z nas. Jeżowa mama urodziła maluszki w miejscu, w którym nie są bezpieczne. Musi je przenieść, ale niestety w trakcie transportu pewien chłopiec zagląda do domku żółwia, gdzie przyszły na świat maluszki i spostrzega, że jeden maleńki jeżyk leży bez opieki. Zabiera go... W między czasie wraca jeżowa mama. Możemy się domyśleć, co dzieje się dalej, gdy nie widzi nigdzie jej synka... Jest zrozpaczona, ale musi wrócić zaopiekować się pozostałymi dziećmi.


Tata chłopca każe mu natychmiast odłożyć małego jeżyka tam, skąd go zabrał - ale jest już za późno. Jeżowa mama była i nie znalazła synka. Nie wraca po niego. Jeżykiem musi zaopiekować się ktoś inny, inaczej nie przeżyje... Trafia więc do azylu, w którym znajdują się też inne zwierzęta, głównie zabrane przez ludzi, którzy nie wiedzą że nie należy dotykać maluszków, ani tym bardziej zabierać z miejsca, jeżeli nie grozi im niebezpieczeństwo.


Tutaj również są piękne, kolorowe ilustracje i na końcu plansza edukacyjna z informacjami i ciekawostkami o jeżach europejskich. Ta książka powinna być w każdym domu! Powinniśmy uświadamiać dzieci od najmłodszych lat, żeby nie dotykać, nie zabierać, nie ingerować w przyrodę jeżeli nie jest to na prawdę konieczne. Bo to zadziała na jej szkodę...
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: