Bitwa Warszawska wydawnictwa Zielona Sowa to gra planszowa dla graczy od 10 roku życia, w której naszym celem jest doprowadzenie naszej arm...

Bitwa Warszawska - Jedna z największych bitew w historii Polski

By | 19:00 Napisz komentarz
Bitwa Warszawska wydawnictwa Zielona Sowa to gra planszowa dla graczy od 10 roku życia, w której naszym celem jest doprowadzenie naszej armii do zwycięstwa!


 Recenzja filmowa:


W grze wcielamy się w jedną z dwóch armii - Wojsko Polskie, lub Armię Czerwoną. Możemy zagrać w dwóch, trzech lub czterech graczy. W przypadku gry dwuosobowej, dzielimy się armiami, w grze czteroosobowej każda armia będzie przemieszczana przez dwóch graczy, a w rozgrywce trzyosobowej jedna osoba gra przeciwko dwóm.


Przed rozpoczęciem musimy ułożyć wszystkie elementy na planszy, zdecydować kto gra którą armią, przygotować karty, planszetki dla graczy i wyłonić pierwszego rozgrywającego. Gra trwa 13 rund (tyle, ile dni trwała Bitwa Warszawska w 1920 roku), ale może się skończyć wcześniej - gdy którejś ze stron skończą się karty, wtedy wygrywa strona posiadająca najwięcej punktów zwycięstwa. Gra może się również skończyć, gdy któraś ze stron konfliktu zdobędzie 7 punktów zwycięstwa, wtedy nie patrzymy na ilość rozegranych rund, kończymy automatycznie.


To strategiczna gra historyczna, którą myślę że warto znać. Instrukcja jest dość długa i może sprawić, że z przerażeniem zasiądzie się do pierwszej rozgrywki, ale to tylko takie wrażenie - bo gdy już rozłożycie i zaczniecie grać, zobaczycie jak intuicyjnie się tutaj kolejne ruchy wykonuje. A poza tym mamy pomoc w postaci planszetek graczy, na których jest krok po kroku w skrócie opisane, co po czym następuje. To zdecydowanie ułatwia pierwsze partie.


Bitwa Warszawska to gra porządnie wykonana, ze sporą ilością elementów, które są posegregowane w strunowych woreczkach. Zasiadając do planszy z dzieckiem, warto porozmawiać z nim na temat tych historycznych wydarzeń sprzed stu lat. Opowiedzieć, poszukać informacji, wyjaśnić. Gra zdecydowanie do tego zachęca i jest dzięki temu bardzo edukacyjna! Są takie wydarzenia, o których trzeba pamiętać i przekazywać tę pamięć z pokolenia na pokolenie - a gdy mamy do tego pomoc w postaci książek czy gier, dzieci dużo łatwiej przyswajają te niełatwe historyczne zdarzenia. A sama rozgrywka jest bardzo przyjemna i z nastolatkami zdecydowanie można grać jak równy z równym!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: