Kraina Lodu Snow Adventure (aktualne ceny - klik ) marki Trefl to typowa planszówka, w której o naszym ruchu na planszy decyduje rzut kostk...

Kraina Lodu: Snow Adventure - Typowa planszówka z nietypową planszą

By | 20:00 Napisz komentarz
Kraina Lodu Snow Adventure (aktualne ceny - klik) marki Trefl to typowa planszówka, w której o naszym ruchu na planszy decyduje rzut kostką. Przesuwamy nasz pionek z punktu A do punktu B, jednak jest w niej coś, co odróżnia ją od innych gier w tym stylu. Zapraszam na recenzję!


 Videorecenzja:


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia i myślę że bardzo się spodoba kilkulatkom, które lubią Krainę Lodu. Naszym celem jest dotarcie do zamku Elsy, co nie jest szczególnie trudne jak to w grach tego typu - rzucamy kostką i przesuwamy pionek o odpowiednią ilość oczek. Lubię gry z kostką, bo zmuszają dzieci do liczenia! I nie ma co wyręczać maluchów w tej czynności, już trzylatek może próbować liczyć kropki i później pola na planszy. Choć sama z doświadczenia wiem, jak ciężko się nieraz powstrzymać :) Gdy maluchowi długo schodzi na liczeniu, ma się chęć mu powiedzieć ile jest oczek. Warto jednak się powstrzymać, to zaprocentuje. A jeśli dziecko nie bardzo chce liczyć kropki, można je zachęcać do tego :)


Mamy tu planszę, którą przed rozpoczęciem gry musimy sobie zbudować. Są cztery pionki i tu pierwsza rzecz, która wyróżnia Snow Adventure od standardowych planszówek - każdy pionek ma jakiś bonus. Na przykład idąc Olafem, możemy sobie rzucić kostką drugi raz jeśli pierwszy wynik nam nie odpowiada. Inny bohater sprawia, że możemy dodać sobie oczka do wyniku. Każdy ma inną funkcję!


Gra dzieli się na dwie tury - w pierwszej z nich wędrujemy sobie planszą rzucając kostką i wykonując polecenia poszczególnych pól. Docierając do rzeki, zatrzymujemy się i czekamy na innych graczy - możemy rzucać nadal kostką i przesuwać pionek któregoś ze współgraczy.  Koniecznie musimy zbierać żetony, bo tylko mając pięć żetonów przejdziemy przez rzekę - to jest akurat dość losowa sprawa, bo żeton bierzemy gdy staniemy na odpowiednim polu na planszy, ale dzięki temu są te funkcje dopisane do pionków że możemy sobie modyfikować wyniki tak, aby móc wziąć żeton.


Część pierwsza gry to taka trochę kooperacja, bo wszyscy razem musimy uzbierać pięć żetonów. Gdy wszyscy gracze dotrą do rzeki i będziemy mieć odpowiednią ilość by przez nią przejść, zaczynamy drugą turę. Ustawiamy pionki w której chcemy linii i tutaj już bez użycia kostki, przesuwamy się w przód - wykonując przy tym polecenia z żetonów. Osoba, która jako pierwsza dotrze do ostatniego pola czyli do zamku Elsy, wygrywa!


Podsumowując, Snow Adventure to ciekawa odmiana planszówe, w których rzucamy kostką i przemierzamy planszę. Mamy tu dodatkowe uatrakcyjnienia, wątek kooperacji (w zbieraniu żetonów), no i oczywiście ulubionych bohaterów z bajki!


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: