Bobas odkrywa naukę to seria książek należąca do Akademii Mądrego Dziecka, wydanej przez wydawnictwo Egmont którą zdecydowanie warto się za...

Nauka w najprostszej postaci! Wzrok, Słuch, Kwarki i Inżynieria Lotnicza

By | 20:00 Napisz komentarz
Bobas odkrywa naukę to seria książek należąca do Akademii Mądrego Dziecka, wydanej przez wydawnictwo Egmont którą zdecydowanie warto się zainteresować. To bajecznie kolorowe kartonowe książeczki idealne dla młodszych i starszych czytelników.


 Videorecenzja:


Bobas odkrywa naukę mimo nazwy, nie tylko dla bobasów jest stworzona. Dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet wczesnoszkolnym też chętnie poczytają o tym, dlaczego ptak lata ale nie poleci w kosmos, jak to się dzieje że widzimy niebieską łopatkę, dlaczego słyszymy i z czego natura buduje świat.


Z książki Słuch dowiemy się o częstotliwości i amplitudzie, o tym jak powstaje dźwięk, zobaczymy przekrój ucha i prześledzimy drogę fali aż do mózgu. Przeczytamy o tym, że nie zawsze słuch działa poprawnie i czasem potrzebuje pomocy. A nieraz się zdarza tak, że w ogóle nie działa.
Wzrok odpowie na najbardziej nurtujące dzieci pytania - dlaczego widzimy? Czemu widzimy daną rzecz w danym kolorze? Poznamy przekrój oka, a także przeczytamy o tym, że nie każdy widzi.

Książka Kwiarki rozpoczyna się od budowania z klocków. Dzidziuś buduje z klocków, a natura z kwarków. Poznamy zagadnienia cząsteczek, atomów, protonów, neutronów. Wszystko to w bardzo przystępny i zrozumiały sposób.


Inżynieria Lotnicza rozpoczyna się od spotkania ptaszka. Ptak lata, bo ma skrzydła. Ale samolot też lata, a nie macha skrzydłami. I dlaczego ptak nie poleci w kosmos? To tak w skrócie o tym, czego dowiemy się z tej książeczki.Wszystkie książki z tej serii napisane zostały bardzo prostym, zrozumiałym i logicznym dla małych dzieci językiem, dzięki czemu nie napotkamy żadnych trudności na drodze do zrozumienia tych niełatwych pojęć. Uwielbiam tę serię! W doskonały sposób oswaja z naukowymi zjawiskami, a dzieci w wieku wczesnoszkolnym poniekąd zmusza do dalszego drążenia tematu (Martynka przeczytała wszystkie książeczki z tej serii i po ich lekturze nabrała chęci na dalsze szukanie informacji, dzięki czemu w sposób bardzo naturalny, kompletnie przez nikogo nie zmuszana, czytała, oglądała i zagłębiała się w tematy jeszcze bardziej).


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: