Punto , czyli gra w kropki. Maleńka karcianka, niepozorna, bardzo wciągająca! Wydana przez Rebel, idealna do zabrania ze sobą wszędzie.

Punto: Po kropkach do zwycięstwa!

By | 20:00 Napisz komentarz
Punto, czyli gra w kropki. Maleńka karcianka, niepozorna, bardzo wciągająca! Wydana przez Rebel, idealna do zabrania ze sobą wszędzie.


 Videorecenzja:


W malutkim metalowym pudełeczku, które swoją drogą doskonale się otwiera i zamyka - znajdują się karty. Czarne karty z kropkami w czterech kolorach. Jest talia czerwona, żółta, niebieska i zielona. W zależności od ilości graczy, rozdajemy karty tak:
- dwie osoby: każda po dwa kolory kart.
- trzy osoby: każda po jednej talii plus po sześć kart z koloru który został.
- cztery osoby: każdy gracz ma po jednym kolorze.


Naszym celem jest ułożenie linii z kart w tym samym kolorze. W zależności od ilości graczy, trzeba ułożyć linię z czterech lub z pięciu kart w poziomie, w pionie lub na ukos. Karty układamy w obrębie kwadratu 6x6 i nie można poza niego wyjść. Można za to układać karty na kartach przeciwników, o ile dokładana karta ma więcej kropek niż ta, na którą chcemy ją położyć.


Punto skłania do kombinowania. Do planowania swoich ruchów, przewidywania zagrań przeciwników. To wciągająca karcianka, od której nie mogłyśmy się oderwać. Jej ogromnym plusem jest niezniszczalne i niewielkie pudełko, dzięki czemu możemy ją zawsze przy sobie mieć.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: