Pierwsza gra: Zwierzątka od wydawnictwa Egmont przeznaczona jest dla dzieci już od 2 roku życia! Nie masz pojęcia, jak bardzo się ucieszyła...

Pierwsza gra: Zwierzątka - Dwulatki grają!

By | 20:00 Napisz komentarz
Pierwsza gra: Zwierzątka od wydawnictwa Egmont przeznaczona jest dla dzieci już od 2 roku życia! Nie masz pojęcia, jak bardzo się ucieszyłam na wieść, że taka seria gier będzie mieć swą premierę. Cierpię na planszówkoholizm, moje regały pełne są gier i jakoś zawsze brakowało w nich pozycji dla najmłodszych. Oli za czasów maluszkowych grywała z nami, ale miała prawie trzy lata. Brakowało właśnie takich gier, które dwulatek ogarnie!


 Videorecenzja:


Zwierzątka to pierwsza z dwóch nowości, które dla dwulatków powstały. W pudełku mamy pięć przesympatycznych zwierzaków, a każdy z nich ma wycięte cztery kształty. Jest również woreczek, do którego chowamy wypchnięte kształty. I książeczka z serii Akademia Mądrego Dziecka - taki miły prezent!


Celem gry jest uzupełnienie swojego zwierzątka (albo zwierzątek) we wszystkie cztery kształty w odpowiednim kolorze. Gdy gramy we dwie osoby, bierzemy po dwa zwierzaki a jednego odkładamy na środek - on będzie neutralny. W rozgrywce trzyosobowej każdy ma po jednym zwierzęciu, a dwa z nich są neutralne. Przy czterech osobach bierzemy po jednym i jeden wędruje na środek jako neutralny. Zaczyna najmłodszy gracz - wkłada rączkę do woreczka i wyciąga jeden kafelek.


Dziecko może dowolnie dotykać kształtów w woreczku, ale nie może tam zaglądać. Jeżeli widzi, że brakuje mu serduszka, może próbować wymacać serduszko, lecz oczywiście nie wie w jakim będzie kolorze. Po wyjęciu kafelka z woreczka sprawdza, czy pasuje on do któregoś z posiadanego przez dziecko zwierzaka, czy może będzie musiał przekazać kształt innemu graczowi.


Wygrywa osoba, która jako pierwsza będzie mieć uzupełnione zwierzątko. Jeśli pierwszym będzie neutralne, gra toczy się dalej. Oczywiście może zdarzyć się tak, że pomożemy w wygraniu przeciwnikowi (wyjmując kształt w nie swoim kolorze, trzeba przekazać go graczowi z odpowiednim zwierzakiem), ale przecież liczy się dobra zabawa!


Pierwsza Gra: Zwierzątka uczy rozpoznawania i dopasowywania kształtów, uczy kolorów i w doskonały sposób pozwala dziecku wkroczyć w świat gier planszowych!


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: