Supernogi Stonogi wydawnictwa Egmont to planszówka, która pochłonęła nas na długie godziny! Znacie Nogi Stonogi? Jeśli tak, to wiecie o co ...

Supernogi stonogi - złote buty, bose stopy i najdłuższe robaki

By | 23:20 Napisz komentarz
Supernogi Stonogi wydawnictwa Egmont to planszówka, która pochłonęła nas na długie godziny! Znacie Nogi Stonogi? Jeśli tak, to wiecie o co chodzi. A jeśli nie, zapraszam do oglądania i czytania.


Videorecenzja:


Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy, w wieku od 4 lat. W pudełku znajdziemy masę kartoników - niezwykle grubych i sztywnych, na prawdę nie sposób ich zniszczyć. Są też oczywiście kostki. Kartoniki, czyli elementy stonóg, są w dwóch kolorach: niebieskim i czerwonym. Elementy niebieskie to gra podstawowa, czerwone przeznaczone są dla wariantów rozszerzonych.Celem gry jest ułożyć stonogę o jak największej ilości nóg. Za pomocą kostek losujemy kolor i ilość butów, jakie możemy do naszej stonogi dołączyć. Jak wygląda rozgrywka, pokazuję w powyższym filmie - koniecznie obejrzyj.


W Supernogi Stonogi dziecko poćwiczy liczenie. Oczywiście jak każda gra, służy głównie rozrywce i wspólnemu spędzaniu czasu, ale przy okazji ma element edukacyjny. Stonogi mają fantastycznie wesołe, kolorowe buzie. A elementy dodatkowe, czyli bose stopy, złote buty i ogonki, sprawiają że rozgrywka za każdym razem może wyglądać inaczej.


Tin, jako planszówkomaniak, zdecydowanie poleca Supernogi Stonogi - bardzo jej się gra spodobała i praktycznie codziennie do niej wracamy. Pojedyncza rozgrywka nie trwa długo, dlatego nawet w oczekiwaniu na ugotowanie się wody na herbatę i jej zaparzenie, możemy zagrać rundkę.


Macie w swych zbiorach Nogi Stonogi? Jeśli jeszcze nie, polecam tę wersję - z rozbudowanymi wariantami rozgrywki, bo dzięki nim gra zdecydowanie zyskuje na atrakcyjności.
----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: