Moja supermoc: uważność i spokój żabki od wydawnictwa Co ja na to? to książka idealna dla mojej Tinki! I jestem pewna, że dla niejednego z ...

Moja supermoc: uważność i spokój żabki

By | 00:12 Napisz komentarz
Moja supermoc: uważność i spokój żabki od wydawnictwa Co ja na to? to książka idealna dla mojej Tinki! I jestem pewna, że dla niejednego z waszych dzieci też. To książka, która podpowiada jak się nauczyć spokoju, uważności. I dlaczego warto się tego nauczyć?


 O książce w filmie:


Właśnie - dlaczego warto być uważnym i spokojnym? Dzieci z reguły nie są spokojne, dziećmi targają często sprzeczne emocje, dzieci potrafią nagle wybuchnąć - bo nie panują jeszcze nad tymi swoimi emocjami. Niejednokrotnie coś je rozprasza, nie potrafią się skupić. Brak im uważności. Czy można się tego wszystkiego nauczyć? Bycia spokojnym i uważnym? Okazuje się, że można się tego nauczyć.


W książce znajdziemy historie traktujące w temacie m.in tytułowej uważności i spokoju. Znajdziemy ćwiczenia, które wspólnie możemy wykonywać. Są elementy jogi. Jest co nieco o oddechu. Są zabawy, naklejki, zadania do wykonania. Dzięki książce "Moja supermoc: uważność i spokój żabki" dzieci mogą poznać samego siebie. Stają się bardziej świadome swoich zmysłów, swoich emocji, pragnień. Podobno po wykształceniu w sobie uważnej obecności, dziecko zmierzać będzie ku szczęśliwszej dorosłości.


Testujemy metodę żabki z naszą Tincią. Nie napiszę teraz czy to działa, bo wydaje mi się że te tygodnie z książką to zdecydowanie za krótko na jakiekolwiek wnioski. Że to się miesiącami, jeśli nie latami wykształca w człowieku. Tincia lubi tę książkę, lubi wracać do ćwiczeń, lubi powtarzać. I oczywiście czytać opowiadania w książce zawarte. Myślę, że wielu dzieciom metoda żabki ułatwiłaby życie. Dzieciom oraz ich rodzinom :)
----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: