Strrraszna historia , czyli seria książek historycznych wydawnictwa Egmont dla dzieci. Niesamowita seria! Przeznaczona jest dla wszystkich t...

Strrraszne historie - czyli świetne książki historyczne

By | 23:20 Napisz komentarz
Strrraszna historia, czyli seria książek historycznych wydawnictwa Egmont dla dzieci. Niesamowita seria! Przeznaczona jest dla wszystkich tych, którzy mają już w szkole historię. I moim zdaniem po prostu trzeba je mieć w swojej domowej biblioteczce. Całą serię najlepiej, bo z nimi informacje zostają w głowie.


 O książkach w filmie:


Historia to przedmiot dość trudny. Mnóstwo dat się pojawia, masa wydarzeń. Podręczniki często przedstawiają suche fakty, które ciężko później odpowiednio kojarzyć, gdy jest ich za dużo. Zdaję sobie sprawę, że gdyby każde historyczne wydarzenie czy też postacie miały mieć dedykowane sobie książki które dzieci miałyby czytać, to by nie przerobiły materiału. Ale powiem wam, że świetnie że powstała seria Strrraszna historia - bo to, co się w niej znajduje, dziecko przyswoi w mgnieniu oka.


Książki czyta się świetnie. Seria liczy ich aż sześć - Ci Wredni Rzymianie, Ci Rewelacyjni Grecy, Ci Okrutni Wikingowie, To Okropne Średniowiecze, Ci Paskudni Aztekowie i Ci Niewiarygodni Inkowie. Po każdą warto sięgnąć.


W ich wnętrzu znajdziemy masę faktów i informacji tematycznych, które przedstawione zostały w sposób przystępny dla młodego czytelnika. Są scenki komiksowe, jest forma pamiętnika, a nawet bywa zabawnie. Nie takie straszne są te Strrraszne Historie.


Książki "połyka się" na raz. Moje dziewczyny jeszcze są na nie za małe, ale jestem pewna że wkrótce Tin z przyjemnością będzie je czytać. Gdy tylko zaczną się w szkole historyczne tematy, podrzucę jej do czytania. Książki pomogą jej zrozumieć.
----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: