Dzieciaczki w pierwszych miesiąca życia nie potrzebują wiele do szczęścia. Powoli zaczynają interesować się otoczeniem. To taki wiek, kiedy ...

Prezent dla maluszka 0-3 - TOP 5

By | 23:36 Napisz komentarz
Dzieciaczki w pierwszych miesiąca życia nie potrzebują wiele do szczęścia. Powoli zaczynają interesować się otoczeniem. To taki wiek, kiedy teoretycznie zabawki jeszcze potrzebne by nie były, praktycznie jednak jest kilka takich, które można niemowlakowi "na starcie" podarować. I nie tylko zabawki.


Prezent dla niemowlaka 0-3 miesiące


Na tym etapie życia sprawdzą się doskonale lampki nocne. Nie tylko będą pełnić ozdobę w dziecięcym pokoju, ale przede wszystkim będą ułatwieniem dla młodych rodziców podczas nocnego wstawania. Fajne są takie, których nie trzeba przymocowywać np do ściany i one tam zostają na stałe. My lubimy lampki, które można przestawiać. Przenosić. W późniejszym czasie sprawdzą się także, gdy kilkulatek będzie chciał w nocy pójść do toalety - bierze ze sobą lampkę. Lampki nocne dobre są na każdy wiek, dlatego warto je kupić nawet już noworodkom.


1 2 3 4 5 6

Zamiast lampki nocnej, lub też równolegle z nią, można maluchowi w pokoiku postawić projektor. Dają one też delikatne światło, a przy tym mają dodatkowe efekty - na przykład przyjemne dla ucha melodie, albo przenoszą na sufit rozgwieżdżone niebo. Wybór projektorów jest na prawdę ogromny...


1 2 3 4 5 6

A co z zabawkami? Czy dla takich maluszków coś w ogóle będzie odpowiednie?
Otóż będzie. I to całkiem sporo zabawek, niż się początkowo mogłoby wydawać. Nie będę powtarzać tutaj tego, o czym pisałam w prezentach dla noworodka - KLIK, skupimy się tutaj na zabawkach bardziej dla 2-3 miesięcznego dziecka.

Na początek mata edukacyjna. Jedna z największych zabawek, ale i najfajniejszych. Maty mają wiele funkcji, niektóre są prawdziwymi placami zabaw! Przekrój cen mat edukacyjnych jest ogromny. Można kupić najprostsze już od około 50zł, ale są też takie za kilkaset złotych. W przeróżnych wzorach, kolorach, z najróżniejszymi zabawkami. Na początku służą do leżenia, obserwowania. Z czasem do prób sięgania zabawek, do nauki przemieszczania się celem sięgnięcia. A później dziecko siedzi i bawi się w zupełnie nowym dla siebie wymiarze. Maty edukacyjne są z reguły uwielbiane przez maluchy!


1 2 3 4 5 6
My miałyśmy jedną giga matę - KLIK
I jedną matę kojec - KLIK

Jak powszechnie wiadomo, najmłodsze niemowlaki widzą najlepiej kontrasty. Na przykład czarny i biały. Wiele teraz powstaje kontrastowych zabawek, które pozytywnie wpływają na wzrok maluszka. Kontrastowe są nie tylko książeczki czy karty edukacyjne - jest cała masa najróżniejszych akcesoriów w tych kolorach!


1 2 3 4 5
Oli kochała te książeczki - KLIK.

Fajnym prezentem, upominkiem dla niemowlaka - czy to takiego trzymiesięcznego, czy noworodka, jest grzechotka. Noworodkowi co prawda się ona jeszcze nie przyda, ale dzieci tak szybko rosną. Ani się obejrzymy, a one z nieruchomych noworodków robią się ciekawskimi świata i chcącymi chwytać niemowlakami. Grzechotki pluszowe są moim zdaniem na początek najlepsze - bo gdy upuści maluszek na siebie taką zabawkę, to ona mu krzywdy nie zrobi. Z plastikowymi różnie może być - najlepiej przed zakupem sprawdzić w ręce aby była jak najlżejsza. Na rynku jest ogrom grzechotek. Moje dziewczyny miały ich całkiem sporo, przeróżne. Całkiem ciekawe wydają mi się te, które zebrałam na zdjęciu. Gdyby do naszej ekipy miał dołączyć dzieciaczek numer trzy, pewnie bym co nieco z nich kupiła :)


1 2 3 4 5 6Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: