Nie od dziś wiadomo, że najłatwiej dziecku uczyć się poprzez zabawę. Organizujemy takie zajęcia, aby nasze już dwu- trzylatki mogły się czeg...

Nauka przez zabawę? - Platforma Edukayjna SQULA

By | 13:21 Napisz komentarz
Nie od dziś wiadomo, że najłatwiej dziecku uczyć się poprzez zabawę. Organizujemy takie zajęcia, aby nasze już dwu- trzylatki mogły się czegoś z nich uczyć. Nasze domy często zasypane są edukacyjnymi zabawkami. Ale dzieci korzystają również z dobroci elektroniki - tablety, komputery nie są im obce i potrafią doskonale się nimi posługiwać. Moim zdaniem, nie można im tego zabraniać. Można natomiast ograniczyć granie w gry które nic w rozwój dziecka nie wnoszą, na rzecz takich, które wiele nauczą.


Squla to platforma edukacyjna, na której znajduje się prawie 50 000 materiałów dla dzieci w wieku od przedszkolnego, do 6 klasy szkoły podstawowej. Są tutaj gry i quizy. Jest potężna dawka wiedzy okraszona wesołą, kolorową grafiką. Postanowiłyśmy sprawdzić na własnej skórze, jak to działa. Zabrałyśmy się za dział, który najbliższy jest teraz Tin - czyli zerówka. Mamy do wyboru działy: Literki, Cyferki, Świat i Angielski.


Tin jeszcze nie czyta samodzielnie, aczkolwiek zna wszystkie literki. Usiadłyśmy więc razem do zadań. Szybko jednak okazało się, że moja obecność wcale nie jest jej potrzebna. Po miniaturkach przedmiotów widać, czego one dotyczą. A zadanie jest czytane przez lektora. W razie nie zrozumienia treści zadania - klikamy na głośnik i usłyszymy je ponownie.


Za wykonywanie zadań, dziecko zbiera wirtualne monety. Zdobywa także kolejne poziomy. My, jako rodzice, w panelu rodzica możemy kontrolować postępy w nauce, a także ustawiać cele. Możemy wysyłać motywacyjne wiadomości. Ale najfajniejsze jest to, że zebrane monety dziecko może później wymieniać na prawdziwe nagrody. Na vouchery na zakupy, bilety do kina nawet! Nie dość, że uczy się grając w internetowe gry i rozwiązując quizy, to jeszcze może mieć z tego realne prezenty.

Trzeba także zaznaczyć, że program nauczania w Squli zgodny jest z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na dany rok szkolny. A mając jedno konto, możemy korzystać z programu zarówno na komputerze, tablecie, jak i na smartfonie. 


Tin w Squli idzie rewelacyjnie. Poziom zerówki jest dla niej idealny. Ja natomiast postanowiłam sprawdzić, co takiego mają szóstoklasiści do rozwiązania. Tu już jest dużo więcej działów do wyboru. Na temat trudności zadań się nie wypowiem, gdyż nie pamiętam zupełnie jak to było w szóstej klasie, ale ja wykonywałam je z przyjemnością.


Podsumowując, platforma edukacyjna Squla jest moim zdaniem bardzo fajną alternatywą do nauki. Oczywiście nie zastąpi tradycyjnego sposobu, ale jest ciekawym urozmaiceniem. Wiadomo, że dzieci ciągnie do elektroniki - i to już przedszkolaki. Tutaj mogą w pozytywny sposób spożytkować chęć do grania na tablecie czy komputerze. I mają motywację w postaci zbierania monet.

Platformę Squla możesz przetestować tutaj - www.squla.pl i możesz to zrobić całkowicie za darmo w wersji demo. A jak dzieci połkną bakcyla, bez problemu można wykupić dostęp na wybrany okres czasu. I już tylko pozostaje obserwowanie postępów w nauce.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: